Logo viie dollariga? Jagamismajandus sobib hästi ka veebitegijale

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
logo_blog.jpg

Uberigasõidame ringi,AirBnB-ga ööbime, asju jagameNeighborGoodsiga,aga logo ja veebi võiks ju ka mõnikord tellida mitte agentuurist, vaid kelleltki, kes lihtsalt oskab hästi teha?

Muidugi on olemas ka jagamismajanduse veebitööstus. Tahad veebidisaini? Jah, tehakse ära. Oleks vaja firmale logo? Seegi on võimalik, hinnad algavad mõnest dollarist. Keegi võiks laulda sisse loo etteantud teemal? Muidugi, artistid ootavad tellimusi.

Maailm on täis osavaid kunstnikke, kirjutajaid, veebidisainereid, lauljaid, muusikuid. Nad kõik on valmis võtma ette tükitöö.

Proovisimegi järgi, mida siis vabaturul jagamismajanduses pakutakse. Sobiv keskkond selleks on näiteksFiverr.com.

Alustada võib sellisest lihtsast ja põhjapanevast asjast nagu firma logo. Noore ettevõtte jaoks tundub küll esialgu keeruline seda täpselt kirjeldada võhivõõrale teises maailma otsas olevale kunstnikule, kuid selleks ongi väljakutsed. Valime logodisainerite seast sellise, kes on nõus lähima 24 tunni jooksul valmis tegema firma logo viie dollari eest. Meil on ju alati kiire ja kauem ei tahaks nagu oodata. Lausa tasuta pole vist viisakas,mingi tasu peaks tegijale ikka töö eest jääma.

Viie dollari eest lubab meile lähima ööpäeva jooksul logo valmis teha Ameerika Ühendriikides viis aastat disainerina tegutsenud Fate. Palju positiivseid hinnanguid, kiire vastus lubadusega mõne tunni pärast töö üle anda ja hulk häid näidiseid panevad Fate´i uskuma. PayPaliga tuleb tasuda siiski kuus dollarit, sest midagi tahab ka Fiverr oma keskkonna kasutamise eest, aga vaadates agentuurihindu, on see logo eest siiski peenraha.

Küsime logo disainimist veebilehele, mis on juba Veebimajutuse keskkonnas majutatud ning omab üsna standardset Drupal 8 kujundust –Reisijutud.com. Fate´ile saab saadetud link ja soov saada logo veebis kasutatud värvides ja stiilis.

Fate vastab varahommikul. Lubab peagi valmis töö saata. Viie dollari eest on komplektis ka kolm ülevaatamist teistelt kasutajatelt.

Möödub päev ja õhtul kell üheksa ongi logo valmis. Kuna makstud on vaid viis pluss üks dollarit, siis selle raha eest saabki vaid pildi kunstniku nägemusest, selle võid lasta tehnilisel professionaalil päris kujunduseks teha või Fate'ilt tellida, siis räägite pakkumise juba omavahel läbi.

Ei tea, kuidas teistele tundub, aga endale paistab, et viie dollari eest on siinkaupa küll. Lihtne, professionaalne, nagu oleks juba ammu kasutusel ja samas ka moodne. Mida enamat tahtagi 24 tunni jooksul ja viie dollari eest?

Muusikast korporatiivdisainini

Logod pole muidugi ainuke asi, mida Fiverrist tellida saab. Kui on vaja visiitkaarti, siis pakutud logodisainist saab edasi korporatiivkujunduse tellimiseni minna ja küsida pakkumise nii visiitkaartidele, reklaammaterjalidele kui Powerpointi-slaidipõhjadele.

Visiitkaardi saab samuti valmis kujundatud viiedollariga, karikatuur foto järgi maksab kaviis dollarit, raamatu kaanekujundusel on kasama hind (kas e-raamatule või trükki), veebireklaam… mida iganes saab mõne dollariga.

Veebikujundusega aga käib tellimine pisut keerulisemalt. Muidugi saab ka lihtsalt viie dollari eest tellida komplekti nupuikoone, kuid korraliku veebikujunduse jaoks on tellijale vaja rohkem infot: mis platvorm, mis sisu, milline stiil ja nii edasi. 25 dollari eest tehakse tuntud WIX-keskkonna jaoks kujundus 24 tunniga, kuid HTML-i, CSS-i ja dünaamilise kujundusega WordPressi veebisaidi jaoks küsitakse töö eest juba sada dollarit. Enam nii odavalt ei pääse.

Ehk midagi ka ingliskeelsesse veebi sisu poolelt? Siin langevad pakkumised taas viie dollari juurde. Laserlife, kes on saanud üle 900 positiivse arvustuse, lubab viie dollari eest kirjutada neli pealkirja, sloganit ja tunnuslauset. Tema töökeelteks on inglise ja itaalia.

Väikese eksperimendina proovime tellida lugu ka eesti keeles. Selgub, et tellimust täitma on valmis koguni kuus eksperti. Paraku Ameerika Ühendriikides resideeruv Aasiast pärit Bradilly siinset keelt ei valda, aga on valmis ära kirjutama e-raamatu ükskõik millisel etteantud teemal inglise keeles. Seda muidugi kallimalt, kui viis dollarit.

Sarahsuttle ja ka Lakshya29lucky ei tea eesti keelest samuti midagi, viimane võib lisaks ka hindi keeles midagi kirja panna, kui on soovi.

Seega päris emakeeles me rahvusvahelisest jagamismajandusest abi ei saa, kuid rahvusvaheliselt mõistetavas kujundite keeles võib küll tellida ühe keskmise lõuna eest omale professionaalse kujunduse. Seda võib soovitada küll.

Lõpetuseks mõned näited neilt, kes võivad sisse laulda sinu enda või mõne tuntud muusikapala. Sophia Omarji teeb seda 50 dollari eest ja üks näide tema loomingust on siin:

Algne artikkel avaldati Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.