Veebimajutuse blogi

Lülita Javascript sisse, muidu Google´i teenuseid ei saa!

Need kasutajad, kes suurema turvalisuse huvides on oma brauserist Javascripti välja lülitanud, peavad selle jälle lubama, kui tahavad Google´i teenuseid kasutada ja sisse logida. Nimelt teatas Google oktoobri viimasel päeval, et turvalisuse huvides nõutakse edaspidi Google´isse sisse logimisel brauseris Javascripti lubamist.

Põhjus, miks Javascript peab olema lubatud, seisneb selles, et enne sisselogimist teeb Google just Javascriptis kirjutatud koodiga kontrolli, kas kasutajal on igati turvaline sisse logida. Kui see on keelatud, jääb turva-test tegemata.

Samas on osad kasutajad just Javascripti võimalike turvaohtude tõttu selle ära keelanud, kui tahavad olla kindlad, et lihtsalt veebis surfates midagi paha ei juhtu.

Väga paljusid kasutajaid see siiski ei tohiks puudutada, sest Google´i andmetel on 0,1 protsendil brauseritest Javascript välja lülitatud.

Samal ajal kuulutas Google välja ka reCAPTCHA 3. Kui reCAPTCHA 1 nõudis veidralt moonutatud tähtede ja numbrite äraarvamist ja sisestamist tõestamaks, et kasutaja ei ole robot, siis reCAPTCHA 3 ei nõua enam kasutajalt midagi. Taustal kontrollitakse erinevate näitajate põhjal, kas veebibrauseris istub masin või inimene. Ka see uuendus on nüüd Javascriptist sõltuv ja ei rakendu, kui see on keelatud.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.