Mida on vaja veebipiltide töötlemiseks? Viis tasuta tööriista

Kui sisestad kodulehele sisu, siis enamasti kuulub selle juurde ka piltide lisamine, sest ainult tekst pole kaugeltki nii huvitav, kui tekst koos pildi või piltidega. Mida aga piltide töötlemiseks kasutada, sest alati pole otse kaamerast tulnud foto veebi jaoks sobiv?

Loomulikult on pilditöötluseks olemas terve müriaad fototöötlusprogramme. Mõned neist juba nutitelefonis, et saaksid mobiiliga tehtud pildi kiiresti ära toimetada.

Kõigepealt aga mõned soovitused, mida peaks lisatava pildi kohta teadma.

Formaat ja suurus

Veebipildid on küll artikli juures näha, kuid enamasti kuvatakse neid ka kuskil ülevaadetes, nimekirjades, esilehe päiseplokis või mujal, kus pildi suurus on hoopis teine. Sel puhul on hea teada, mis kuvasuhtes need pildid peavad olema. Võid seda proovida nii katse-eksituse meetudil, vaadates, mismoodi pilt erinevates kohtades artikli juures välja näeb või veel parem – küsi otse kodulehe tegijalt.

Pilt võib olla näiteks kuvasuhtega 16:9, 4:3, 3:2 ja 1:1. Viimane tähendab ruudukujulist pilti, mis sobib näiteks Instagrami. Mõnikord on piltide lõikamise võimalus ka sisuhaldustarkvaras (WordPressile on mitmeid lisamooduleid selle jaoks), aga kui pole, on abi ka lihtsatest fotoredigeerimislahendustest.

Photos.Google.com

Kui tegid pilti mobiiliga, siis Androidiga telefonidel jõuavad fotod tõenäoliselt Photos.Google.com kontole, mis on seotud sinu Google´i kontoga. Seal on iga pildi juures ka redigeerimisnupp ja saad paremalt ülalt menüünuppudest valida nii värvi- kui lõikamisseadeid. Lõika oma pilt sobivale kujule, kadreeri ära, isegi horisondi saab pöörates sirgeks ajada (ja uuesti formaati lõigata) ning salvesta veebi jaoks.

Pixlr

Kui tahad enam võimalusi, kui Google Photos pakub, proovi näiteks Pixlr´i. See veebipõhine pildiredigeerija on ohtrate võimalustega ja tasuta. Lisaks võib veel valida pildipanga-pilte märksõnade järgi, mida sealsamas kohe töötlema hakata.

Canva

Kui plaanid rohkem plakatlikku kujundust ja tahad piltidele tekste ka lisada, on Canva hea koht. vajab küll sisselogimist ja paremate kujunduspõhjade eest tuleb ka maksta, kuid siin saad ühest kohast nii trükitava plakati kui päise veebi jaoks.

GIMP

See on vabavaraline tasuta alternatiiv pilditöötluse klassikalisele rakendusele Photoshop, mis on eriti hinnatud Linuxi kasutajate seas. GIMP ongi algselt loodud Linuxi pilditöötlusprogrammiks, kuid töötab ka Windowsiga arvutites. Siin on kõik pilditööriistad, mida keskmine kasutaja vajab olemas ning saab pilte töödelda ka kihtide (Layerite) kaupa. Palju on valmis pliiatsistiile ja tööriistu, mida kohtab vaid proffides pildiprogrammides. Tööriistade ohtrus võib küll esialgu pea segi ajada, kuid kindlasti leiab siit kõik vajalikud asjad.

Veebi jaoks on vajalik ka piltide tausta väljalõikamine, mida saab teha Magic Wand´i, lasso ja teiste tööriistadega, kadreerimiseks ja horisondi otseks ajamiseks on ka poolautomaatseid vahendeid.

Irfanview

Paljude jaoks on Irfanview hea piltide vaatamiseks arvutist, kuid tegelikult leidub sel ka elementaarne tööriistakast piltide töötluseks. Saab lõigata, värve korrigeerida, suurust muuta ning muidugi ka horisonti otseks ajada. Vaata ülalt menüüst valikut Edit ja alammenüüd Show Paint Dialog.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.