Veebimajutuse blogi

Mozilla uus brauser iOSile muudab veebi sirvimise privaatsemaks

firefox-focus-screenshot-1-1242x770.png

Firefoxi loojad tulid välja uue iOS’i jaoks mõeldud veebilehitsejaga, mis blokeerib automaatselt pea kõik "jälgijad" (trackers), mis kasutajat harilikult internetis jälitavad.

Firefox Focus on oma olemuselt üsna lihtsakoeline brauser. Seal ei saa kasutada sakke, salvestada lemmiklehekülgi ega muuta vaikimise otsimootorit. Pea ainus, mida kasutaja ise sätetest muuta saab, on see, milliseid jälgijaid veebilehitseja blokeerib.

Nende jälgijate seas on näiteks lahendused, mis jälgivad kasutajat reklaamide pakkumise või andmete kogumise eesmärgil.

Focus kasutab vaikimisi otsingumootorina Yahoo otsingut ning kasutajal ei ole võimalik seda muuta. Kui otsing on sooritatud, saab selle aga lihtsalt ja kiirelt ühe nupuvajutusega veebilehitseja mälust kustutada.

Kõik eelnev annab kokku tulemuse, mis peaks veebi külastamise märksa privaatsemaks muutma. Lisaks sellele laevad Mozilla sõnul ka lehed kiiremini, sest laadimisel ei pea ootama erinevate jälgijate järgi.

Rakendus nägi ilmavalgust juba tegelikult pea aasta aega tagasi, kuid siis töötas Safari brauseris jälgijate blokeerijana. Safaris toimib ta samamoodi edasi, kuid nüüd töötab Focuska eraldiseisva veebilehitsejana.

Hetkel ei ole veel teada, kas ja millal rakendus Androidile jõuab.

Algne artikkel avaldati Veebimajutuse blogis.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.