Veebimajutuse blogi

Norrast pärit uuenenud brauser Vivaldi 2.0 lubab mitte nuhkida ja 1500 muud uuendust

Septembri viimastel päevadel tuli välja uuenenud brauser Vivaldi 2.0, millest paljud pole ilmselt kuulnudki, kuid brauseri tegijad selle üle ei kurvasta. Tegemist on personaalse, seadistatava ja väga kiire veebilehitsejaga, mille juured ulatuvad teise Norra brauseri Opera juurde. Uues 2. põlvkonna programmis on üle 1500 uuenduse.

Peale seda, kui Opera veebilehitseja müüdi ja see võttis uue omaniku käe all kasutusele Chromiumil põhineva Blinki veebimootori, lõpetades paljud Opera kasutajatele meeldinud funktsioonid, otsustas Opera kunagine tegevjuht Jon Stephenson von Tetzchner asja mitte sinnapaika jätta ning alustas Norras uue projektiga. Vivaldi brauseri aluseks sai samuti Blink, kuid paljude nende lisaomadustega, mis personaalse brauseriga harjunud kasutajatele meeldisid.

Nüüd on välja tulnud Vivaldi 2.0 ja see on saanud palju olulisi täiendusi ja parandusi. Olulisemad neist on brauseri võime end sünkroniseerida kasutaja erinevate seadmete vahel, mis on personaliseeritud veebilehitseja jaoks väga oluline uuendus. Samuti uuenesid Vivaldile iseloomulikud küljepaneeid, ekraanipoolitus erinevate lehekülgede vahel ning muidugi optimeeriti ka koodi veel kiiremaks.

Mis on Vivaldi 2.0 uuendused?

Team Magnolia – seltskond, kes on Vivaldi brauseri taga.
Veelgi paremini seadistatav kasutajaliides

Uue versiooniga saab veelgi täpsemini kohendada brauseri värvivalikut ja välimust igaühe isiklike soovide järgi, nii et brauseril endal on vaid “standardnägu”, aga iga kasutaja jaoks võib see olla just selline, nagu ta tahab. Miks mitte ka mõne tuntud brauseri moodi.

Kohendada saab lisaks välimusele ka brauseri elementide paiknemist. Kui tahad mõnest teisest veebilehitsejast üle tulla, siis võid kõik nupud tõsta selliseks, nagu oled varem harjunud. Lähemalt saab nende võimaluste kohta vaadata Vivaldi Seadetest.

Mõned näited ka kõige pöörasematest soovidest, mida saad rakendada:

  • Lahtiolevate lehekülgede “sakke” saab paigutada ekraaniserva ka vertikaalselt või tõsta aadressiriba ülevalt hoopis alla serva. Võib ka aadressiriba üldse ära peita.
  • Brauserist võib teha e-lugeri ja keskenduda sisule. Selleks on Reader View
  • Kasuta adapteeruvaid ehk saitide järgi välimust muutvaid Vivaldi teemasid – näiteks rohelise kujundusega veebilehele minnes värvub ka brauser samadesse rohelistesse toonidesse, nagu oleks veebilehe osa. Vaata Teemade alt.
  • Teemasid saab panna ka kellaajaliselt muutuma – päeval kontoris töisem teema, õhtul midagi mahedamat
  • Seadista ise ükskõik milliseid kiirvalikuklahve
Privaatne ja sünkronseeriv

Vivaldi oskab nüüd sünkroniseerida brauseriandmeid erinevate seadmete vahel turvaliselt ja kiiresti. Sünkroniseeritakse näiteks järjehoidjad, kiirklahvid, salvestatud paroolid, ajalugu ning märkmed, mida oled veebilehtede kohta teinud (see on Vivaldi üks unikaalne omadus – lisada külastatud lehtedele peale ise märkmeid – Notes).

Täielik “sakkide” juhtimine

Vivaldi 2.0 lubab lahtiolevate veebilehtede “sakke” grupeerida, ümber nimetada, otsida, kinnitada, peita ja vaigistada. Nii võib korraga lahti teha sadu veebilehti, ilma et see arvutit liiga aeglaseks muudaks.

Tab Tiling aga lubab kahte veebilehte vaadata kõrvuti, jagatud ekraanil.

Vaata kalendrist ajalugu

Veebilehitsemise ajaloost on kõige lihtsam otsida kalendrivaates – mis päeval mida vaatasid (History). Muidugi on ka palju muid võimalusi ajaloost käidud kohti leida ning isegi graafilist ülevaadet uurida.

Privaatsus jääb kõige tähtsamaks

Vivaldi üks kindel ja karm otsus on mitte jälitada kasutajaid – privaatsuspoliitikasse on see sisse raiutud ja sellest ei taganeta. Veebisurfi saab teha jälgi jätmata privaatsetes “sakkides” ja kasutada otsingumootoreid, mis samamoodi ei jälgi kasutajat ega salvesta tema kohta andmeid.

Vaata lähemalt Vivaldi.com/download.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.