Veebimajutuse blogi

Office 365 uuendused: uutest menüünuppudest enam tuleb tehisintellekti ja tarkust

Satya Nadella.Foto: Microsoft

Office 365 pilveteenus saab peagi mitmed olulised muudatused, millest räägiti iga-aastasel Microsofti tehnoloogiaüritusel Build. Seekord on küll vähem konkreetseid lisanduvaid menüünuppe puudutavaid omadusi, rohkem aga räägitakse ebamäärasematest intelligentsetest funktsioonidest, näiteks õigekirjakontrolli suuremast üleandmisest tehisintellektile või kontoritöö virtuaalsetest abilistest, mis annavad tarkasid soovitusi.

Soovitused pole enam sellised, nagu mäletame kunagisest legendaarsest virtaalassistendist Clippy´st, vaid vähem pealetükkivad, kasutaja harjumusi rohkem arvestavad ja pilveteenustest kogu maailma tarkust ammutavad.

Wordi esimesed uuendused juba juunis

Office 365 koosseisu kuuluval kontoritarkvaral Word tulevad esimesed uuendused eelversioonis välja juba juunis.

Näiteks saab palju täiendusi Ideas, mis soovitab kasutajale tekstiparandusi ja teeb lisaks kirjavigade parandamisele ka soovitusi teksti loetavamaks muutmisel. Ideas aitab vähendada sõnakordusi, kohendada stiili, muuta geograafilisi nimetusi poliitkorrektseks, soovitab lühendeid ja aitab vältida asjatut paljusõnalisust. Seda kõike küll põhiliselt inglise keeles, kuid samad põhimootorid hakkavad tegutsema ka teistes keelekorrektorites. Lisaks antakse teada, kui keeruline on loodud teksti lugeda ja kui palju see aega võtab.

Word Online saab ka sama tehisintellekti koosseisus näiteks veel ühe huvitava lisanduse, mida tunneme sotsiaalvõrkudest – lisades tekstis @ märgi taha kellegi nime, asendatakse see kontaktinimekirjas oleva kontaktiga ja kui sellel inimesel on õigus dokumenti vaadata ja ta teeb selle loomisel koostööd, siis saadetakse mainitud isikule kohe ka teade, et ta on tekstis mainitud.

Tegutsemist nõudvad e-kirjad mobiilis

Outlook Mobile nii IOS-ile kuI Androidile asub üsna pea toetama ka Microsoft 365 kasutajate loodud spetsiaalsete tegevuskaartidega e-kirjasid, kus on näiteks nupud küsitlusele vastamiseks, failide jagamiseks ja kasvõi raamatupidajal mõnede kuluaruannete ja tabelite kiireks ühe nupuvajutusega kinnitamiseks otse e-posti aknast. Töölaua- ja veebiversioonis olid need võimalused ka varem juba olemas.

Seega – jah, ka natuke nuppe tuleb juurde, kuid kõige selle taga on siiski sujuvalt tarkust Office´ile juurde lisamas Microsofti Azure´i pilvekeskkond ja selle iseõppivad masinad. Seda viimast kinnitas ka Microsofti juht Satya Nadella ürituse Build 2019 avakõnes.

Võta omale Office 365 teenus siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.