Veebimajutuse blogi

Online ärid, mis ei nõuagi alustamiseks mingit raha

On terve rida võimalusi alustada oma veebiäri sentigi või siis vähemalt mitte märkimisväärselt raha kulutades. Veebis on võimalused piiritud – alusta kasvõi nullist. Veebirebane otsis välja mõned võimalused, mis lubavad äriga pihta hakata või olemasolevat täiendada mõnede tasuta võimalustega.

Hakka vahendajaks

veebis on see väga lihtne – pane püsti e-pood, mis müüb erinevat kaupa, mida sul endal laos ei pruugi ollagi. Tegelikult polegi ladu vaja. Tuleb vaid leida tootja või hulgifirma, kelle käest kauba soodsama hinnaga saab, kui on tavaliselt teistes poodides müügil. Eks suur osa kaubandusest toimibki just nii, kuid sinu eeliseks on kauba laos mittehoidmine. Meil on palju kullerteenuseid, mis võtavad kauba hulgilaost välja ning viivad sinu poolt etteantud aadressile – ostja ukse taha. Sinu ülesandeks jääb vaid pidada atraktiivset veebilehte ja e-poodi, kust saab tellida.

Kui oled veel laisem – hakka mõne partnerprogrammi liikmeks

Paljud suured e-poed ja veebiärid pakuvad nn Affiliate Marketing´i programme, mille puhul ei pea sa tegema midagi muud, kui oma veebis müüma nende kaupa viitavate linkide avaldamisega. Tavaliselt kaasneb sellega ka nn kliendikood, mille pistad oma veebilingi sisse või kasutatakse muid träkkimisvahendeid teada saamiseks, et ostja ikka sinu veebist tuli. Suur veebipood lubab selle eest komisjonitasu, mis algab mõnest protsendist, kuid võib teinekord ulatuda lausa pooleni kauba hinnast, kui käimas on suuremad kampaaniad. Nagu öeldud, sa ei pea tegema midagi muud kui nende tootelinki levitama, aga kui tegelikkuses eriti midagi muud ei tee, siis teenistus kipub olema üsna väike.

Samas kui su kodulehel on hea külastatus, võib selline lingijagamine ja väike sisuturundus kena kõrvalteenistuse pakkuda. Proovi Affiliate programmides keskenduda näiteks mingile kindlale nišile, millega sinu veeb ka otsingus hästi välja tuleb ja kasum võib oluliselt suureneda.

Võid alustada suurimast sedasorti partnerprogrammist – Amazonist. See on hea platvorm katsetamiseks ükskõik millises nišis, sest pole kategooriaid, milles Amazon midagi ei müüks. Ka eBay pakub võimalust teenida sinu valitud toodete või kategooriate müügilt komisjonitasu.

Hakka blogijaks ja suunamudijaks

Noortele on aina raskem reklaamida traditsiooniliste vahenditega – nad ei vaata telekat, ei kuula raadiot ega märka bannereid veebis. Kuid nad vaatavad Youtube´i, Instagram´i ja SnapChat´i ning loevad blogisid. See, mida autoriteetne blogija sotsiaalvõrgus soovitab, on kordades suurema mõjuga kui tavaline reklaam. Selle eest aga reklaamijad juba maksavad. Kui arvad, et suudad leida endale korraliku jälgijaskonna ning oskad postitada huvitavat sisu, siis võiksid proovida suunamudijaks ehk Influencer´iks hakata. Sissetulekud pole garanteeritud ja esialgu on need kindlasti olematud, kuid võib juhtuda, et just sinust saab mingis valdkonnas autoriteet ja suunanäitaja. Siis tulevad ka reklaamijad. Juba on olemas ka vahenduskeskkondi, kes Influencer´id ja reklaamiandjad sõbralikult kokku viivad ning aitavad mõjutusturundusel toimida.

Müü tooteid, millel pole füüsilist keha

Online toodete ja teenuste kaubandusel on suur tulevik. Lisaks sellele, et näiteks mängutööstuses ostetakse olematuid kirveid ja raketiheitjaid, mis mängukeskkonnas paremini hakkama saada aitavad, ostavad inimesed ka paljusid muid virtuaalseid asju igapäevaseks kasutuseks.

Tarkvara müük on näiteks kolinud päris poodidest pea täielikult online´i. Pole mingit põhjust pakkida tarkvarakood DVD-le või mälupulgale ja see siis füüsilises karbis poodidesse vedada tolmu koguma. Tarkvara saab laadida veebist sekunditega, olles selle eest maksnud ning see on lihtne nii müüjale kui ostjale.

Tulusid saad kordades suurendada, kui tarkvara veel ise valmis teed, näiteks mõne tasulise mobiiliäpi. Aga nagu eelmistes punktides mainitud, võid olla ka edukas edasimüüja ja vahendaja.

Lisaks tarkvarale müüakse aina enam e-raamatuid. Võid hakata e-raamatute kirjastajaks, mis nõuab väikest alginvesteeringut kirjastustarkvarasse, aga edasi on juba kõik üsna kuludevaene. Taas on põhiküsimuseks hea esinduslik veeb, e-pood ja digiturundus, mis aitab virtuaalset kaupa paremini müüa.

Kui sul on hea kaamera ja mikrofon, võid hakata müüma ka konverentside ja sündmuste salvestisi – see küll eeldab esialgu väikest investeeringut riistvarasse, aga see tasub end peagi ära.

Hakka vabakutseliseks kunstnikuks, kujundajaks või kirjutajaks

Loomingulised tööd on head alustuseks, sest ei nõua palju alginvesteeringuid. Kunstnikule, fotograafile või kirjutajale pole eriti kalleid töövahendeid vaja. Samas on seda kõike veebis väga lihtne müüa – tekstid ja pildid on Internetis eksponeeritavad ja kui teed seda hästi, siis ostjad tulevadki. Müüa saab oma pühapäevafotosid, mida oled teinud nädalalõpul looduses matkates, videoid mõnede kasulike õpetustega, sisuturunduse artikleid klientide toodetest või trükiste kujundusi.

Korralda Online kursusi ja Webinare

Kui oled mõnes valdkonnas targem kui enamus teisi, siis hakka korraldama tasulisi online veebikoolitusi. Alustada saab praktiliselt tasuta kättesaadavatest vahenditest, ka kaamerad veebikonverentsi jaoks pole enam kallid. Osalemise eest on e-poe vahendusel lihtne tasu võtta. Kaasa saad hiljem anda e-raamatu materjali kordamiseks.

Hakka virtuaalseks assistendiks

Suur osa traditsioonilisest sekretäritööst on praegu tehtav distantsilt – e-kirjadele vastamine, tööreiside planeerimine, teenuste tellimine, andmete sisestamine. Palju ettevõtteid on heameelega nõus andma oma kontoris töötavalt assistendilt lisakoormust ära mõnele virtuaalsele assistendile, kes oskab seda tööd teha kodust. Kui sul on kogemusi kontori asjaajamistega, siis võid siin leida hea niši, kus teenust pakkuda. Samamoodi võid hakata ka online raamatupidajaks.

Artikkel ilmus algselt veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.