Veebimajutuse blogi

Pool inimkonnast on varsti Internetis, teine pool aga ei kiirustagi online´i

World Wide Web´i ehk kaasaegse veebi loonud Tim Berners-Lee asutatud Web Foundation teeb regulaarselt internetiuuringuid ja nende viimases ülevaates selgub, et ehkki juba peaaegu pool inimkonnast on Internetis, aeglustub uute inimeste tulek ja teise poolega läheb online´i saamine juba ennustatust oluliselt aeglasemalt.

Kõige enam on Internetist eraldunuid naiste, maainimeste ja vaesemate elanike seas. Web Foundation ennustas, et aastaks 2017 saab maagiline 50% piir ületatud ja sealt edasi on juba rohkem inimesi Internetti kasutamas kui neid, kes seda ei kasuta. Paraku on netikasutajate arvu suurenemine kulgenud vaevalisemalt ja praegu võime oodata poole elanikkonna piiri kättejõudmist alles maikuus 2019. aastal. Nimelt on aastast 2015 internetikasutajate juurdekasv järsult aeglustunud ja eelmisel aastal oli kasv vaid 6%.

Iseenesest võibki ju arvata, et kõik ei taha Internetti, kuid Web Foundationi hinnangul on paljud siiski sunnitud netist ilma jääma ning see tekitab digitaalset lõhet ja ebavõrdsust.

Eestis on olukord muidugi tunduvalt parem kui maailmas, aga veel mitte nii hea, kui näiteks Soomes, kui vaadata Internetikasutajate protsenti elanikest. Eestis kasutab internetti 87,24% elanikest, Soomes 87,70%, Lätis 79,89% ja Leedus 74,38%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.