Veebimajutuse blogi

Rohkem müüki ja vähem kulusid – Dagpay krüptomaksed aitavad e-poodidel paremini toime tulla

Igal e-poel seisab tihti ees valik – milliseid makseviise klientidele pakkuda ja kui palju nende juurutamine maksma läheb? Tavaliselt valitakse lõpuks kõige traditsioonilisemad ja kõige levinumad. Samas võib olla uute krüptomakselahenduste lisamine väga lihtne ning toob lõppkokkuvõttes vähem kulusid nii kliendile kui e-poe pidajale.

Uus maksevõimalus – Dagpay on just selline ja Dagpay eeliseid selgitab lähemalt Angelo Maiuri Levercode´ist. See Eesti ettevõte ongi uue makselahenduse looja.

Mis on Dagpay ja mille poolest erineb see mõnest järjekordsest makselahendusest e-poodidele?

Dagpay on Eestis loodud krüptoraha makseliides, millega on võimalik vastu võtta makseid dagcoin´i krüptovaluutas.

Meie eesmärk on muuta krüptorahamaksete vastuvõtmine kaupmeestele lihtsaks, riskivabaks ja soodsaks. Oleme juba loonud lihtsasti paigaldatavad makseliidese pluginad WooCommerce´i ja Magento süsteemidele, et kaupmees saaks hakata krüptoraha makseid vastu võtma vaid minutitega.

Kui tavaliselt liigub ostu tehes raha kliendi pangakontolt läbi panga kaupmehe pangakontole, siis Dagpay puhul liigub raha otse kliendi virtuaalsest rahakotist kaupmehe virtuaalsesse rahakotti. Puudub kolmas osapool, kes peaks raha hoiustama või ülekannet tsentraalselt kinnitama. See annab klientidele võimaluse olla anonüümne.

Tänapäeval maailmas kasutatavad makselahendused küsivad kaupmehelt iga tehingu pealt keskmiselt 2.80%. Dagpay annab kaupmehele võimaluse hoida raha kokku ülekande kuludearvelt. Kuni 2018. aasta lõpuni on kõik Dagpay maksed tasuta ning seejärel 1% iga tehingu pealt, mis on kordades madalam, kui tavalistel makselahendustel.

Täna on üle maailma juba rohkem kui 100 000 dagcoini kasutajat, kes loodavad üha uutes poodides ja ärides Dagpay abil oma oste sooritada. Lisades enda poe ka Merchant Finder´i keskkonda, on sinu pood dagcoini kasutajatele lihtsalt leitav ja nii on võimalik kasvatada käivet vähese vaevaga.

Miks just Dagcoin? Miks e-pood peaks seda vastu võtma?

Dagcoin asutati eesmärgiga luua krüptovaluuta, mis on kergelt kasutatav igapäevastes tehingutes. Dagcoini eesmärk pole kunagi olnud olla raha, mida kasutatakse peamiselt börsil kauplemiseks (nagu valdav enamus seniseid tuntud krüptorahasid), vaid olla võimalikult praktiline igapäevastes tehingutes.

Dagcoini iseloomustavad kolm peamist omadust: kiirus, turvalisus ja soodsad ülekanded.

Nagu eelnevalt juba mainitud, on Dagcoinil on üle 100 000 kasutaja, kes otsivad iga päev viise enda dagide kasutamiseks. Hakates vastu võtma dagcoini makseid, ongi kaupmehel võimalik kasvatada oma kliendibaasi nende kasutajatega ning suurendada niimoodi poe käivet.

Dagcoini maksete vastuvõtmine on riskivaba ja ei hõlma mingeid lepingulisi kohustusi või peidetud kulusid. Alustamiseks vajalik ajaline investeering on ligikaudu 5 minutit.

Igal asjal on ju ka puudusi – millised on Dagcoini puudused?

Nii nagu iga uue toote ja lahenduse turule tulemisega, on alguses sellest tootest teadjaid suhteliselt vähe. Dagcoini igapäevaseks kasutamiseks pole veel hetkel piisavalt poode, kus dagcoini kui krüptovaluutat tasumisel kasutada saaks. Samas inimesi, kes omavad dagcoini ja sooviks seda kasutada, on juba palju rohkem, kui poode. Seega on olemas selge nõudlus uutele dagcoini aktsepteeritavatele poodidele.

Kui kiiresti käib Dagpay makse ja kuidas seda tehakse?

Kui praeguste makselahenduste puhul kulub raha jõudmiseks kaupmeheni tavaliselt mitu tundi, siis kasutades Dagpayd, kulub makse rahakotist rahakotti jõudmiseks paar sekundit ning maksekinnitus tuleb paarikümne sekundiga.

Kuna meie ajaloos puuduvad olukorrad, kus tehingu kinnitus pole läbi läinud, siis võib öelda, et makse toimub paari sekundiga.

Makse teostamine on väga lihtne. Kliendil tuleb maksmiseks kasutada telefoni, skaneerides e-poe kassas kuvatav QR kood, kasutades selleks Dagwallet´i rahakotirakendust. Kõik toimub automaatselt, klient peab vajutama ainult “Saada” nuppu. Seejärel toimub automaatselt makse. Seda tegevust võib võrrelda pildi tegemisega oma telefoni abil.

Ühtlasi on ettevõtetel oma raamatupidamist väga lihtne korras hoida. Dagpay genereerib iga sooritatud makse kohta automaatselt arve, mille saab hiljem WooCommerce´i või Magento platvormilt mugavalt alla laadida.

Mismoodi aitab krüptorahamaksete kasutamine e-poodidel kulusid kokku hoida?

Suurim võit e-poodidele on ülekannete kulude pealt kokku hoidmine. Pole saladus, et ettevõtted maksavad pankadele krõbedaid teenustasusid ülekannete ja kontode haldamise eest.

Dagcoini puhul on ülekandetasu 2018. aasta lõpuni 0%, peale seda 1%, mis on kordades madalam tasudest, mida tavalised makseliidesed küsivad. Samuti puuduvad lepingu- ja kuutasud.

Kuidas Dagpay aitab e-poel müüki suurendada?

Dagcoinil on kiiresti kasvav kliendibaas, mis koosneb enam kui 100 000 kasutajast, kes on iga päev otsimas uusi võimalusi dagcoinide kulutamiseks.

Hakates vastu võtma makseid dagcoinides, on võimalik enda e-pood lisada ka Merchant Finder´i keskkonda, kus dagcoine omavad potentsiaalsed kliendid saavad leida poode, mis aktsepteerivad dag-makseid. Olles leitav läbi Merchant Finder´I, on poel võimalik kasvatada enda kliendibaasi ja seega ka käivet.

Kui ühelt poolt aitab Dagcoini aktsepteerimine kasvatada kliendibaasi ja suurendada müüki, siis teisalt on võimalik ka kulude pealt kokku hoida, nagu eelnevalt mainitud.

Kas kuskil Eestis juba kasutatakse seda ja kus?

Eestis on kaupmehed alles liitumas Dagpay´ga, kuid juba täna on võimalik selle krüptoraha eest saada teraapiat, osta alkoholi või nautida iluteenuseid.

Ülemaailmselt on juba valik suurem: dagide eest võib külastada näiteks autopesulat, osta kütust, erinevaid terviseteenuseid, nõustamist jm.

Dagcoini vastu võtvate poodide arv kasvab aga iganädalaselt.

Kui valmis see lahendus praegu on – kui keegi tuleb oma e-poega mõnel levinud platvormil, kas see hakkab “võtmed kätte“ lahendusena kohe tööle või mida peaks veel enne tegema?

Dagpayl on hetkel täiesti valmis kaks lahendust. Esiteks on valmis plugin´id WooCommerce´i ja Magento platvormil olevatele veebipoodidele, mille sidumine oma e-poega võtab aega 5 minutit.

Teisalt on meil valmis ka API koos selgete ja lihtsate õpetustega nendele e-poodidele, mis kasutavad teisi platvorme.

Dagpay töötab ka füüsilistes poodides. Makse vastu võtmiseks peab kassapidaja telefoni sisestama soovitud summa ning näitama kliendile QR koodi. Klient skaneerib selle koodi, vajutab “Saada” ning makse ongi sooritatud.

Samuti on meil käsil arendus Dagpay kasutamisvõimaluste suurendamiseks. Näiteks hetkel arendame kassatarkvarade integratsioone, et makseid oleks füüsilistes poodides veelgi lihtsam vastu võtta.

Oleme keskendunud sellele, et igal kaupmehel oleks soovi korral võimalikult lihtne integreerida Dagpay makseid oma olemasolevasse süsteemi.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.