“Siin on raha, kirjutage meile midagi” ehk veider veebiteenus, mis mõnel juhul võib abiks olla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Viimasel ajal on aina rohkem tekkimas omapäraseid veebiteenuseid: maksad selle eest, et keegi kirjutab sinu eest sind huvitaval teemal sinu veebi jaoks blogipostituse või artikli. Esmapilgul tõesti veider, sest mismoodi sinust mitte midagi teadev kirjutaja oskab midagi mõistlikku blogisse kirjutada? Teenuse populaarsuse kasvu põhjal aga tundub, et ilmselt paljudele on see siiski vajalik.

Blogipostituste äri on hea ka kirjutajatele. Ost, müük ja mõnikord ka vahetus käib vastavates veebikeskkondades täie hooga. Eestikeelse blogi jaoks veel võimalusi napib, aga kui otsustad oma kodulehega rahvusvahelisel turul silma paista, siis ingliskeelseid tekste on saadaval küll. Vali vaid välja teema ja tegevusvaldkonna, millest blogi peab rääkima ning osta kohe või lase rätsepatööna spetsiaalselt kirjutada.

Oma ettevõtte tegevusvaldkonnas ingliskeelsesse veebi regulaarselt postituste tegemine pidi Blogmutti veebiteenuse kasutaja Custom Content Councili andmetel olema väga kasulik. Kui firma kodulehel on regulaarselt uuendatav blogi, ostavad kliendid 61% tõenäosusega just sellest firmast, mitte aga ilma blogita konkurendi juurest.

Google hindab värske sisuga lehekülgi, milles uue postituse teksti pikkuseks on rohkem kui 300 sõna, sest need tekstid on kaalukamad ja sisaldavad vajalikku infot. Samuti aitab õigete märksõnadega blogipostitus meelitada kodulehele kasutajaid ka otsingutulemustest, sest märksõnadega jõuab firma blogi kõrgematele kohtadele, kui lihtsalt staatiline teenuseid tutvustav veeb.

Kas nad ikka teavad?

Olulisim küsimus teenuste juures, kus saab endale blogipostituse osta, on see, kas kirjutaja ikka teab, millest ta kirjutab ja kas see jutt on õige. Inglise keelt halvasti oskava tellija jaoks on risk suur. Selleks ongi keskkonnad, kus vahendatakse väidetavalt vaid kvaliteetset sisu.

Samas säilib suur puudus – valmispostitused pole personaalsed ja ei ole seotud konkreetse firmaga. Mõnel juhul sellest aitab, kui kirjutatakse veebikülastajaid huvitaval teemal ehk nö haritakse klienti, mõnikord võib see mõjuda natuke võõrastavalt.

Mujal riigis ja mujal kultuuriruumis elava kirjaniku tekst aga võib mõjuda lausa kummaliselt, kui tegemist on suurte kultuuriliste erinevustega. Igal juhul maksab tekst enne kasvõi tõlke vahendusel läbi lugeda ja mitte osta põrsast kotis.

Siin on mõned tuntumad veebiteenused, mis pakuvad võimalust ajapuudusel või oskuste puudusel tühjaks jäänud blogi sisuga täita.

Blogmutt.com

Veebiteenus on kiire ja põhjalik – lugu pole vaja oodata ja selle võib valida valmistekstide seast vastavalt oma teemasoovile. Viie minutiga on uus lugu blogis ja vajadusel jagatud nii Facebookis, Twitteris, LinkedIN-is kui mujal.

Blogmutt lisab, et regulaarne blogimine on oma klientidest hoolimine ja näitamine, et oled oma valdkonnas ekspert. Kui blogisid väljast teenusena tellid, siis on siin küll teatud vastuolu, aga nagu öeldud – alguses võib olla raske pole oskusi ja aega, ehk siis kunagi tuleb ka personaalne blogi ja oskus seda ise teha. Peaasi, et veebis ei valitseks haigutav tühjus, mis on veel halvem.

Rahastamine on lihtne. Kui tellid kuni neli postitust kuus, maksab see 25 dollarit teksti kohta. Jutud on 250+, 600+, 900+ või 1,200+ sõna pikad.

Buy-my-articles.com

buy1.jpg

Odavmüük pakub ka alla 10-dollarisi blogipostitusi, mida saab enne ostu täispikkuses lugeda. Samas ostetakse ka kirjutajatelt sobivaid tekste.

Veebireklaamide teemalise blogipostitusena pakutakse näiteks 440-sõnalist lugu sellest, kuidas õige reklaamisuurusega oma Adsense’i reklaambännerite vaadatavust ja tulu tõsta. Sellesama Adsense’i loo saab endale soetada 10 dollari eest, kuid siis võivad sama teksti osta ka teised ja oma blogisse lisada.

Kui tahad osta teksti nii, et teised enam seda ei saa, tuleb täielike õiguste eest maksta 20 dollarit.

Fiverr.com

fiverr1.jpg

Fiverr müüb pea kõike, mida oma e-äri jaoks vajad: logosid, tekste, pilte, videot, muusikat, reklaame ja nii edasi. Sisu pakuvad vabakutselised üle maailma, kes teevad seda muu töö kõrvalt või on pühendunudki oma teenuste pakkumisele üle veebi.

Nüüd aga oluline Fiverri eelis: siit saab tellida ka eestikeelseid blogipostitusi! Pakkujaid on koguni 30 ja enamus soovib kirjutada otsimootorite optimeerimise (SEO) teemadel. Kuid on ka moe- ja ilublogijaid. Seega, kes teab, äkki meilgi on mõni moeblogi, mille sisu ostetakse sisse vabakutselistelt?

Võrreldes eelnevatega tuleb Fiverris väheke oodata, sest kirjutama asutakse peale tellimuse ja kirjelduse saamist. Lühim ajapuhver on 24 tundi, kuid pole välistatud, et valmistekst saabub ka varem. Odavaim töö maksab 5 dollarit.

Siiski selgub profiile läbi uurides, et pea kõik kirjutajad asuvad USA-s ja oma ankeedis nad eesti keele oskust ei maini. See lisab teatud kõhklusi pakutava teenuse kvaliteedi suhtes. Paar profiili siiski kuuluvad ka Eestist pärit inimestele, kes on saanud head hinded ja soovitused eesti keeles lugude tellijatelt. Turismiteemadel lugusid saab tellida ettevõtluskonsultandilt või rahvusvahelist äri õppivalt tudengilt.

BKAcontent.com

300-sõnaline Google’i otsingumootori jaoks piisavalt pikk bogipostitus maksab 25 dollarit (sajasõnalise saab ka 15-ga). 1,50 eest tehakse 140-tähemärgine kokkuvõte, et saaksid muretult ka Twitterisse säutsuda.

Sisu on originaalne, Copyscape teenuse poolt kontrollitud ja garanteeritud, et keegi pole samasugust kunagi kasutanud. Lisaks seotakse see ettevõtte brändiga – pannakse sisse vajalikke märksõnu. Täisteenusena võib juurde tellida ka nelja dollari eest kasutatava pildi.

Tegemist on rätsepatööga ja sellepärast peab valmimist pisut ootama. Artiklid on USA-kesksed ja kirjutajad samuti.

Constant-content.com

constantcontent.jpg

Reisiteemalisi valmispostitusi, mida saaks kohe osta, on muljetavaldav hulk – üle 1400. Kui filtreerida välja sellised, millele saaks osta täielikud avaldamisõigused ja mida enam teistele ei müüda, jääb alles 990, kui aga need, mis maksavad 25 dollarit ja mitte rohkem, tuleb otsinguga välja 66 lugu.

Näiteks saab selle raha eest postituse, kuidas lennata nagu tõeline proff (lennureisil), soovituse, millised kümme asja on kindlasti vaja kaasa pakkida seljakotireisile või kuidas mitte haigestuda puhkusereisil. Pealkirjad tunduvad asjalikud. Sisugi on originaalne, kuid ei midagi vapustavalt vaimustavat ega ka lausa sisutühja. Eks selle raha eest saadki seda, mille eest maksad.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.