Veebimajutuse blogi

Statistika: Chrome on endiselt kõige populaarsem veebilehitseja, Internet Explorer hääbub

Viimaste andmete kohaselt on maailma kõige populaarsem veebilehitseja endiselt Google Chrome ning üle 63 protsendi kõikidest arvutikasutajatest külastab internetti just Chrome’i vahendusel, kirjutab portaal NeoWin.

Esimese juuni seisuga oli Chrome’i turuosa tavaarvutite puhul 63,35 protsenti, mis on küll mõned komakohad vähem, kui möödunud kuul, kuid sellegipoolest on Chrome ülekaalukalt kõige populaarsem veebilehitseja. Kui vaadata Chrome’i populaarsust nii mobiilseadmetes kui ka arvutites, haarab see endale 59,36 protsenti kogukasutusest, mis on 0,36 protsenti rohkem, kui tänavu 1. mai seisuga.

Tabel: NetMarketShare

See-eest teistel brauseritel aga nõnda hästi ei lähe. Internet Explorer on juba pikemat aega näinud suurt kasutuse langust ning maikuu statistika kohaselt on selle turuosa 17,55 protsenti. Veel 2016. aasta juulis oli see 29,6.

Microsoft Edge hoiab enda käes 5,63 protsenti turust, Firefox 11,98 protsenti ning Safari 3,56 protsenti. Nii Safari, Edge’i kui ka Firefoxi populaarsus on võrreldes eelmise kuuga veidi tõusnud.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.