Veebimajutuse blogi

Uuring: Edge on kõige turvalisem veebilehitseja, aga kaotab kiiresti kasutajaid

screenshot_4.png

NSS Labsi poolt läbi viidud uuringust selgub, et kõige paremini suudab kasutajaid pahavara ning petuskeemide eest kaitsta Microsofti poolt loodud Edge’i veebilehitseja, millele järgnevad Google Chrome ning Mozilla Firefox.

NSS Labs testisveebilehitsejaid kahes aspektis. Alustuseks proovisid uurijad, kui hästi saavad brauserid arusocial engineeringu ohtudest. Sellisteks ohtudeks on näiteks veebilehtedel avanevad hüpikaknad, mis ütlevad, et Flashi oleks vaja uuendada, kui laadivad tegelikkuses alla pahavara.

Selgus, et Edge suudab 99% juhtudest aru saada, kui tegelikult üritatakse alla laadida pahavara. Chrome’i puhul on see protsent 85,8 ning Firefoxi puhul 78,3.

Kui brauserid puutusid kokku uut tüüpi katsega laadida alla pahavara, siis kulus Edge’il selle mõistmiseks keskmisel 10 minutit, Chrome’il ning Firefoxil aga üle kahe tunni.

Kui NSS Labsi töötajad testisid linke, mille abil üritatakse kätte saada kasutajate andmeid, püüdis Edge need kinni 91,4% juhtudest. Chrome ning Firefox aga vastavalt 82,4 ning 81,4 protsendil juhtudest.

Edge’i turvalisus ei too aga Microsoftile kasutajaid juurde. Hiljutisest uuringustselgub, et ainult eelmisel kuul kaotas Edge 40 miljonit kasutajat.

Algne artikkel avaldati Veebimajutuse blogis.

Märksõnad:
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.