VIDEO: milleks on vaja Google Analyticsit ja kuidas see saab sind aidata?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui kodulehe külastajatest on vaja ülevaadet ning vaadata veebistatistikat nii tagantjärgi kui hetkel, siis Google Analytics on kõige levinum vahend selle jaoks. Priit Kallas Dreamgrow.ee-st räägib, mida sellega teha saab.

Vajuta siia, kui soovid Analyticsit lähemalt tunduma õppida!

Milleks on vaja teada statistikat külastajate kohta?

Põhiliselt on vaja statistikat ja ülevaadet oma veebi külastamisest selleks, et teada, kas veebilehel käiv külastaja teeb seda, mida sa veebiomanikuna ootad ja tahad vi siiski mitte.

Google Analytics on turundaja tööriist, kuid ka kõik veebilehe omanikud saavad nendest andmetest teada, kuidas suunata veebi külastajat nende eesmärkide suunas, milleks koduleht on loodud.

Millised on Google Analyticsi põhinäitajad?

Users (kasutajad) on need inimesed, kes su veebilehel käivad. Üks inimene võib käia samal veebilehel mitu korda. Seda mitut korda nimetatakse sessioonideks.

Sessions (sessioonid ehk külastused) on kodulehe külastamiste arv. Kui üks inimene tuleb veebilehele ja lahkub sealt mõne ajast ning tuleb siis samal päeval mõni tund hiljem tagasi, siis on meil statistikas üks kasutaja, aga kaks sessiooni.

Audience on raportiplokk, kus saab ülevaate kasutajatest ja sessioonidest ehk külastustest. Vaikimisi näeb seal põhiandmeid külastajatest ja külastustest. Näed, kui palju on käinud kokku külastajaid, kui paljud neist on uued, kes pole veebilehte kunagi varem külastanud ja siis näed ka sessiooni, mitu korda on kõik külastajad sinu veebilehte külastanud.

Vaadata saab graafikuid veebilehe külastuste kohta nii lähematel kui pikematel perioodidel, seada saab ka ise ajavahemiku, mille kohta graafik kuvatakse.

Behavior on raportiplokk, kust näed ära sektsioonis Site Content, milliseid lehekülgi veebis kõige rohkem külastatakse. All Pages paneb nimekirjas järjestusse kõik veebilehed, mida su kodulehel on külastatud.

Avg. Time on Page on lisaks lehtede külastuste arvule ja külastajate arvule veel üks oluline näitaja – see näitab, kui kaua on inimene lehel viibinud.Google Analytics mõõdab aega selle järgi, millal üks leht laeti ja millal järgmine leht laeti – ajana läheb kirja nende kahe laadimise vaheline aeg.

Bounce Rate ehk põrge läheb kirja siis, kui keegi tuleb sinu veebilehele, aga kuhugi teisele lehele edasi ei lähegi. Tulemuseks on protsent kõigist külastajatest, kes vaatab vaid ühele lehele ja lahkub kohe. See ei lähe kodulehel oleva ajana enam kirja, sest pole aega kahe lehekülje vahel.

Acquisitioni raportiplokist saab vaadata kanaleid, kust inimesed kodulehele tulevad. Selle leiab alamploki All Traffic alt. Seal all omakorda on kaks punkti – Source tähendab kanalit, kust tuldi ja Medium ütleb kanali tüübi. Viimasel puhul on näha, kas tuldi näiteks otsimootorist (Organic), teise lehe lingilt (Referral), Google Adwordsist (CPC) või mujalt. Siit näeb kohe ära, millised on kõige olulisemad kanalid, mis toovad külastajaid.

Goals on raportiplokk, kust näeb, kas kodulehele tulnud külastajad ka soovitud tulemusi toovad. See on spetsiifiliselt tähistatud külastaja tegevus: näiteks müükide arv e-poes, „tehing sooritatud“, kasutajaks registreerujad jne.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.