Veebimajutuse blogi

Videoõpetus: kuidas alustada WordPressi kodulehega?

Esimene mõte, mis paljudele kõigepealt pähe tuleb uue kodulehe alustamisel, on WordPress – kuidas see serverisse saada ja käima panna? Asjad on läinud väga lihtsaks, alustamine pole ülejõu käiv ka IT-st kaugel seisvatele tegijatele. Kuidas WordPressi paigaldamine Veebimajutuses täpsemalt käib, sellest räägib nüüd algavas videote sarjas Priit Kallas Dreamgrow.ee-st.

Kui aastaid tagasi käis WordPressi paigaldamine FTP-ga ning andmebaaside ja konfifailide seadistamisega, siis praeguseks on kõik läinud väga lihtsaks. Kui logid sisse veebimajutuse kontole, on seal juba vastav nupp olemas. Ja nii lihtne see ongi – mõne nupuvajutusega saab oma WordPressi lehe üles.

Käivitame WordPressi paigalduse

Veebimajutuse iseteeninduses, kui oled valinud domeeni, millele kodulehte ehitada, tekib vasakusse menüüsse hulk valikuid, sealhulgas sektsioon “Koduleht”. Just seda lähemalt vaatamegi.

Klõpsates menüülingil “WordPress”, avaneb uus lehekülg, kus on mõned lahtrid oma kodulehe seadistamiseks.

Nagu näha, pole siin kuigi palju asju ja midagi keerulist samuti ei küsita: administraatori kasutajanimi ja parool, e-posti aadress, kodulehe pealkiri, paigalduskoht (näiteks domeen www.firmanimi.ee), WordPressi paigaldamise keel ja veel mõned lisaseadistused, kui vaja.

Kuigi WordPressi saab paigaldada ka eesti keeles, on hea alguses proovida ingliskeelsega, sest nii leiab otsinguga paremini abi, kui mõni probleem peaks tekkima. Vastused küsimustele on tavaliselt inglise keeles.

Koduleht sai üles, mis edasi?

Nüüd administreerimislehekülje lõpus olevat WordPressi paigalduse linki “Koduleht” vajutades ongi näha, kuidas see uus veeb juba välja näeb – kõik toimib, ainult sisu on veel puudu.

Sisu lisamiseks tuleb oma lehele sisse logida, mille järel avaneb WordPressi administreerimise avaleht.

Vasakul menüüs on lisamise ja seadistamise nupud, alguses proovimegi lisada mõned lehekljed menüüst “Pages”:

Paremas veerus olev suur sinine nupp “Publish” teeb loodud lehe avalikuks.

Mis on “Pages” ja mis “Posts”?

WordPressis jaguneb sisu laias laastus kaheks – Pages ehk leheküljed ja Posts ehk blogipostitused – kunagi oli ju see platvorm mõeldud blogipidajatele, kuid nüüd on selle süsteemiga harjunud ka ärikasutajad.

Lehed on staatilised, need tehakse alguses valmis ja seal enam palju ei muutu – näiteks kontaktid, firma tutvustus ja muu selline info sobib Pages formaadis lisada. Neid saab muidugi hiljem muuta, kui firma kontaktides või andmetes midagi muutub.

Blogipostitused on uudised ja infokillud, mida tuleb järjest juurde ja neid on võimalik ka kommenteerida. Saab valida blogipostituse formaati (tavaliselt standard, aga võib olla ka pildipostitus, audio, galerii jne), võib kategooriatesse jaotada, samuti on olemas Tags ehk sildid, mida on võimalik samuti kategoriseerimiseks kasutada, aga tänapäeval pole neil enam väga suurt funktsiooni.

Lihtsa firmaveebi jaoks piisab enamasti vaid lehtedest – “Tooted”, “Teenused”, “Firmast”, “Kontakt” jne. Tavaliselt uudisvoogu blogipostituste näol üldse vaja ei olegi. Seega piisab, kui püsid “Pages” menüüs. Kui tahad maailmale enda asjadest sagedamini teada anda, siis saab seda teha blogipostituste alt.

Tahad edasi õppida? Vaata dgd.ee/wpkoolitus.
Proovi WordPressi tasuta: wp.veebimajutus.ee.
Alusta oma kodulehega: veebimajutus.ee/wordpress-koduleht.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.