Veebimajutuse blogi

WordPressi moodulid, mis aitavad sul kodulehele paremini pilte tuua

See on Pixabay Creative Commons litsentsiga tasuta kasutamiseks mõeldud maasikapilt. Foto: (CC) Petra D. / Pixabay

Kui koduleht on valmis, kontaktid ja tooteinfo sisestatud, tahaks midagi värsket ka pidevalt veebi üles panna – pidada blogi või anda häid soovitusi. Kuidas seda paremini teha? Iga asja jaoks on WordPressis olemas mõni lisamoodul, nii ka hea sisu jaoks.

reSmush.it – pildid paremaks optimiseerimismooduliga

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, seda oled kindlasti juba tuhat korda kuulnud. Kuidas aga saada pilt heaks, kui pole pilditöötlemise kogemust? reSmush.it APi aitab. Pilte vähendatakse mahult ja tehakse teravamaks mitmesuguste keeruliste algoritmidega, kasutajatel on valida vaid mõned lihtsad seadistused, mille järgi nad tahavad oma pildipanka paremaks teha. Tasuta võib töödelda kuni 5 MB suuruseid illustratsioone, sobivad failid JPG, PNG ja GIF formaadis.

Väiksema mahuga pildid on väga olulised, sest siis laeb koduleht kiiremini ning isegi Google arvestab otsingutulemuste järjestamises, kui kiiresti sisu kätte saab.

Lisaks – kui see moodul mingil põhjusel ei vasta ootustele, teeb piltide optimeerimist väga hästi ka EWWW Image Optimizer.

ImageInject – fotod veebi tasuta pildipangast

Nii suured kui väiksed, isegi üleriigilised või maailmakuulsad veebiportaalid kasutavad oma lugude illustreerimiseks tasuta pildipankade abi. Neist otsida võib olla keeruline ja aeganõudev, kuid õnneks on WordPressil plugin: sellel on otsingulahter, kuhu sisestad märksõna ning võid WordPressist lahkumata lisada oma loole teemakohase tasuta kasutamiseks mõeldud pildi. Kaks suuremat kohta, kust Creative Commonsi litsentsiga pilte otsitakse, on Flickr ja Pixabay.

Lisaks – kui tahad alla laadida fotosid veel ühest väga populaarsesr tasuta pildipangast, siis moodul Instant Images tõmbab sealt otse sinu WordPressi pildipanka kõik vajaliku.

Instagram Feed – illustratsioonid postitustesse otse Instagramist

Instagram on suure hulga ilusate piltide allikas, kuid niisama sealt kellegi kontolt pilte alla laadida ei tohi. Küll aga saab oma kodulehele nn Embed´ida, samas pole see Instagrami puhul alati just kuigi mugav. Lihtne moodul teeb Instagrami kasutamise illustratsioonides väga mugavaks ning kohendab ka mobiili ja erineva suurustega ekraani jaoks kõik selliseks, nagu vaja.

Lisaks – on üks hea moodul, mis aitab mugavalt pilte lisada ka Google´i või Dropboxi kontodelt, proovi External Media´t.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.