Zone'i blogi

4 kasulikku brauserilaiendust, mis muudavad elu mugavamaks ja lihtsamaks

Kui leiad just sulle sobivad brauserilaiendused, siis muutub veebis surfamine oluliselt mugavamaks.Foto: robuart/Shutterstock

Internetis surfates saad oma brauserit täiendada erinevate lisadega, mis muudavad veebis tegutsemise just sulle sobivamaks kogemuseks.

Alt leiad neli brauserilaiendust, mis avardavad veebis surfates sulle saadaval olevaid võimalusi. Uued uksed lööb sinu jaoks valla ka Zone.ee, kust saad abi domeeni registreerimisega ja päris oma kodulehe loomisega.

Awesome Screenshot

Kas sina klõpsutad samuti veebis surfates alatasa kuvatõmmised, mida sõprade ja kaaslastega jagada? Sageli võib salvestatud piltide arvutist üles leidmine olla keeruline ja tihti peab hakkama kuvatõmmist ka eraldi programmis ümber töötlema.

Awesome Screenshot on brauserilaiendus, mis teeb kuvatõmmiste salvestamise lihtsaks. Kiiresti ja vaevatult on võimalik valida, kas soovid jäädvustada terve ekraani või vaid osa sellest. Samuti lubab see laiendus muuta piltide suurust ning lisada kuvatõmmistele tekste ja joonistusi.

Awesome Screenshot on saadaval Safari, Chrome’i, Firefoxi ja Edge’i brauseritel.

StayFocused

Tead ju küll neid olukordi, kus peaksid tegema tööd, aga avastad ennast hoopis Facebookis või Instagramis skrollimas. Arvad, et piilud vaid hetkeks, mis sotsiaalmeedias toimub, kuid pool tundi hiljem loed tööasjadega tegelemise asemel artiklit kasulikest brauserilaiendustest. Pole hullu, seda juhtub ka parimatega!

Kui soovid suuremal määral keskenduda kasulikele tegemistele ja vältida tähelepanu hajumist, siis kasuta brauserilaiendust Stay Focused. Sellega saad määrata tervetele domeenidele või spetsiifilistele veebisaitidele ajalised piirangud, mille täis tiksudes sind enam lehele ei lasta. Näiteks kui 20 minutit Facebookis saab täis, siis leht blokeeritakse ja sa ei saa seda enam tööpäeva lõpuni kasutada. Nii saad efektiivsemalt keskenduda kõige olulisematele ülesannetele.

StayFocused on saadaval Chrome’i veebribrauseri kasutajatele.

Web Clipper

Kahtlemata komistad veebis surfates sageli videote, artiklite ja muu huvitava sisu otsa, millega tegelemiseks sul parasjagu aega ei ole. Evernote’i Web Clipperiga saad salvestada kõikvõimaliku huvitava internetiavarustest leitava sisu, et selle juurde hiljem tagasi tulla.

Tegu ei ole tavalise bookmarkimise funktsiooniga. Jah, Web Clipperiga saad salvestada veebilehekülgi, kuid ka tekste või tekstiosasid, pilte, linke ja muud. Hiljem, kui sul on rohkem aega, leiad salvestatud sisu lihtsa vaevaga uuesti üles.

Everon Web Clipper on saadaval Chrome’i, Firefoxi ja Safari brauserites.

Buffer

See brauserilaiendus on loodud sotsiaalmeediagurude elude mugavamaks muutmiseks. Buffer lubab jagada sisu ühismeediasse mistahes veebilehelt kiiresti kõigest paari hiireklikiga. Kui näed veebis surfates miskit, mida soovid teistega jagada, siis Bufferiga saad selle sisu hetkega paisata Facebooki, Twitterisse ja muudele platvormidele.

Lisaks sisu jagamisele võimaldab Buffer jälgida, kuidas su postitustel läheb. Näed näiteks infot inimeste hulga kohta, kelleni sinu jagatud sisu võib jõuda. Nii oskad tulevikus oma postitusi paremini planeerida ja tead täpsemalt, kes on su publik.

Buffer on saadaval Safari, Firefoxi ja Chrome’i veebibrauserites.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.