Zone'i blogi

E-esmaspäevad ja mustad reeded: mida teha, kui veebilehe koormus kampaaniadete ajal suureneb?

Veebilehe kiirus loeb. Sul võib olla maailma kõige ägedam e-pood täis kõige vingemaid tooteid, kuid kui kliendil ei lae veebileht ära, pole sellest kasu.

Eriti teravalt kerkib veebilehtede kiiruse teema esile sooduskampaaniate ajal, kuna reeglina toovad need endaga kaasa ka suurema külastatavuse ehk koormuse kasvu.

Tõenäoliselt oled isegi püüdnud musta reede või e-esmaspäeva ajal mõnest e-poest midagi soetada või lihtsalt pakkumisi sirvida ja leidnud, et sait laeb tavapärasest aeglasemalt või ei suuda sinu päringut üldse edastada.

Kusjuures koormuse kasvuga seostuvad probleemid ei kimbuta ainult väiksemaid e-poode ja veebilehti, mis ei ole suure kasutajate hulgaga harjunud. Suure liikluse tõttu võib ajutiselt maas olla ka populaarsed ja “hiiglaslikud” saidid nagu näiteks Reddit.

Selleks, et sinu veebileht peaks ka kõrgemale kasutajate hulgale vastu, tasub eelnevalt läbi viia koormustestid ja olla teadlik oma serverite võimekusest.

Veebilehe koormusest, veebi vastupidavusest ja selle kõige testimisest räägivad Zone Veebiakadeemias lähemalt arvutiguru Peeter Marvet ja digiturunduse ekspert Timo Porval.

Vähem kui veerand tunniga antakse ülevaade kõigest olulisest, et järgmise e-esmaspäeva või musta reede ajal meie netiruumis juba loodetavasti vähem koormuse all ägavaid ja error‘eid loopivaid veebilehte ette tuleks.

Zone.ee Veebiakadeemia loengud on kõigile tasuta kättesaadavad ja nende kohta saad lähemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.