Zone'i blogi

Ekspert selgitab: mis asi on puhverserver ja miks see kasulik on?

Foto: Shutterstock.

Proxy server ehk puhverserver on termin, mis tõenäoliselt valdavale osale inimestest suurt ei ütle. Sellest hoolimata on tegu ühe ütlemata kasuliku ja olulise elemendiga internetis.

Puhverserveritel on õige mitu kasulikku omadust: esiteks aitavad need paremini veebi sisu kasutajani viia, sest salvestavad regulaarselt enimkasutatavate veebilehtede koopiaid oma vahemällu. 

Näiteks kui tehakse veebiserverile mingi päring, otsib puhverserver kohe olemasolevad failid vahemälust üles ning saadab selle päringu tegijale kõigest mõne sekundiga. Seega on puhverserveri üheks suureks plussiks kiiruse kasv.

Lisaks väliste serverite koormuste vähendamisele ning veebilehtede ja failide serveerimise kiirendamisele, pakub puhverserver ka rohkem privaatsust, peites selle kasutaja IP-aadressi. 

Puhverserveritest ja nende tähtsusest räägib lähemalt Zone’i Eesti üks kogenumaid digispetsialiste Peeter “Tehnokratt” Marvet.

Lisaks on Peeter Marvet töötanud muuhulgas ka Uniprindis ja Creative Unionis, kirjutanud artikleid, blogipostitusi ning juhtinud tele- ja raadiosaateid. Videot puhverserverite kohta saab näha siit.

Kaasates üle Eesti 19 oma valdkonna spetsialisti, on Zone.ee loonud 109 videoloengust koosneva praktiliste teadmiste ja tööriistade varamu nimega Zone Veebiakadeemia, mis on abiks igale ettevõtjale internetis sammude seadmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.