Kas ja millal peaks domeeni soetama endale oksjonilt?

Foto: Shutterstock.

Tihtipeale eelistavad inimesed sellist domeeninime, millel puudub eelnev ajalugu. Sellest hoolimata on mõnikord tegelikult isegi vana domeen väärtuslikum kui uus. Näiteks siis, kui domeen on Google’i otsingumootoris alguses ja kergesti meeldejääv. Sel juhul on mõned inimesed valmis selle domeeni eest maksma algsest hinnast tunduvalt suurema summa.

Nimelt toimuvad olemasolevatele domeenidele oksjonid, kus on võimalus kellegi vana domeen endale soetada. Mida aga peaks teadma domeenide oksjonite kohta?

Millised domeenid oksjonile lähevad?

Domeenioksjonile lähevad kõik .ee registrisüsteemist vabanevad domeenid. Näiteks kui .ee domeen aegub, siis on selle senisel kasutajal võimalik 45 päeva jooksul oma domeeni registreeringut jätkata.

Kui 45 päeva on möödunud ning senine kasutaja pole registreeringut jätkanud, läheb kustunud domeen 24-tunnisele oksjonile, kus kõigil oksjonil osalejatel on võimalik soetada sellele domeenile registreerimise eelisõigus alghinnaga 5 eurot.

Oksjon toimub pimesi

Oksjonitüüp on pimeoksjon, mis tähendab seda, et pakkumiste info pole osalejatele avalik. Oksjoni võitja saab pärast tasumist oma valdusesse domeeni reserveerimiskoodi, millega saab ta vabalt valitud registripidaja juures vormistada võidetud domeeni registreeringu. Oksjon kestab vahemikus kell 00:00-23:59.

.ee domeenide nimekiri uueneb lehel igapäevaselt, seega tasub lehel pilk peal hoida ning kohe kui midagi silma jääb, tegutseda. Domeenid, mis oksjonil kaubaks ei lähe, saab hiljem registripidajate juurest osta tavahinnaga.

Mille järgi otsustada, kas osta aegunud domeen?

Domeeninimi on sinu ettevõtmise jaoks asjakohane. Vabanevate domeenide seast võib igaüks endale just täpselt tema äri või tegevuse jaoks kõige sobivama leida. 

Kusjuures pakkumiste seas on teinekord tõelisi pärleid – selgeid, lihtsaid ja eristuvaid eestikeelseid sõnu või mõisteid, mis annavad uuele omanikule eelduse heaks stardiks, olgu tegemist siis e-poe või muud tüüpi lehega.

Domeeni ajalugu. Kuigi domeen on aegunud, siis alati jäävad maha jäljed, mis võimaldavad selle ajalugu uurida. Kellele on varem domeen kuulunud? Mis eesmärgil domeeni on kasutatud? Mis tüüpi veebileht sellel domeenil enne eksisteeris? Välja tuleks uurida ega Google ei ole domeeni varem karistanud.

Domeen võib aidata SEO-le kaasa. Vanematel domeenidel on üldiselt rohkem tagasilinke kui uutel. Neil on ka rohkem indekseeritud lehti, mis tähendab, et need võivad sinu lehe paremusjärjestust otsingumootorites mõjutada, kui selle kunagi ostad.

Domeeni ei ole varem kasutatud spämmimiseks. Kui domeeni on varem kasutatud pahatahtlikul eesmärgil, siis on targem see ostmata jätta. See võib tulevikus mõjutada sinu loodavat lehte. Näiteks Google ei pruugi seda kuvada otsingutulemuste hulgas heal positsioonil.

Domeeni vanus. Üldiselt kehtib reegel, et mida kauem domeen on eksisteerinud, seda usaldusväärsem see on Google’i jaoks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.