Zone'i blogi

Kasulik: 10 foto- ja videopanka, millega saad oma kodulehe tasuta särtsakamaks muuta

Muuda oma koduleht tasuta pilkupüüdvamaks.Foto: CreativeAngela/Shutterstock

Piltidel ja videotel on veebidisainis oluline roll. Kauni visuaalse materjaliga kodulehed, e-poed ja blogid paistavad ülitihedas konkurentsis paremini silma ja fotod on olulised ka SEO optimeerimisel. Kaunis koduleht on sinu digitaalne visiitkaart, mistõttu on oluline, et see oleks nii visuaalselt kutsuv, kui vähegi võimalik.

Vingete piltide ja videote eest ei pea ilmtingimata välja käima üüratuid summasid. Soovitame kümmet erinevat pildi- ja videopanka, mis pakuvad tasuta kvaliteetset sisu kõikvõimalikele teemadele keskenduvatele kodulehtedele. Kui plaanid ise luua päris oma kodulehe, siis selleks parimaid virtuaalservereid pakub zone.ee.

Burst

Burst on suurepärane pildipank neile, kes on äsja kodulehe loonud ja astuvad veebimüügi maailmas esimesi samme. Pakutakse tasuta kasutatavaid fotosid mitmetel erinevatel teemadel, kuid lisaks sellele leiad Bursti lehelt ka kasulikke õppematerjale. Saad näiteks lugeda, kuidas teha Facebooki reklaame, millised peavad olema head tootefotod ja kuidas pilte kodulehele paigutada. Kui sul veel oma e-poodi ei ole, siis Bursti kodulehelt leiad ideid, mis võivad aidata otsustada, mida ja kuidas veebis müüa.

Pixabay

Pixabay on tasuta sisuvalikust leiad enam kui poolteist miljonit fotot ning üle 25 000 videoklipi, mida saad kasutada oma kodulehe visuaalselt mitmekesisemaks muutmisel. Tegu on väga laiahaardelise pildipangaga, kust leiad fotosid pea kõigi teemade ja eluvaldkondade kohta.

Pexels

Pexels on üks maailma populaarsemaid pildipankasid, mille kaudu saad ligipääsu enam kui kolmele miljonile kvaliteetsele fotole. Lisaks pildimaterjalile leiad Pexelsist ka videosisu, mida saad kasutada oma kodulehel, blogis või e-poes.

Flickr

Maailma ühte suurimasse fotopanka Flickr saavad pilte üles laadida absoluutselt kõik. See tähendab, et kasutajad saavad oma suva järgi otsustada ka enda piltide kasutusõiguste üle. Esmapilgul võib jääda mulje, et pea kõiki Flickris leiduvaid pilte on lubatud kasutada piiratud kontekstides, kuid tegelikult leidub ka siin suurel hulgal tasuta fotosid. Kui valid otsingusätetest näiteks commercial use allowed või no copyright restrictions, siis leiad pilte, mida saad sentigi maksmata oma kodulehel kasutada.

VisualHunt

VisualHunt on otsingumootor, mis leiab interneti lõpututest avarustest tasuta kasutatavaid pilte. Tühjade kätega ei peaks jääma keegi, sest VisualHunti toob kasutajateni enam kui 354 miljoni fotot. Piltide kvaliteedi üle kurta ei saa ning fotode kasutamiseks kontot luua tarvis ei ole.

Life of Vids

Seni oleme peamiselt keskendunud pildipankadele, mis pakuvad muuseas ka videosisu, kuid mis siis, kui huvitud peamiselt videoklippidest? Sel juhul viska pilk peale videopangale Life of Vids, kust leiad eeskujuliku valiku kvaliteetseid videoid, mida saad oma kodulehe ülesvuntsimiseks tasuta kasutada. Kui otsid videote kõrvale ka pilte, siis…

Life of Pix

Tegu on Life of Vidsi sõsarsaidiga, mis pakub suurel hulgal hea kvaliteediga pilte, mida teistest pankadest ei leia. Life of Pix pakub fotograafidele võimaluse luua enda profiili ning pilte avalikkusele kasutamiseks üles laadida. Piltnike töö väärtustamiseks valitakse igal nädalal välja kümne parimat fotograafi, kelle tööd veebis esile tõstetakse.

Unsplash

Unsplashi on jõudnud enam kui 250 000 fotograafi umbkaudu 3,5 miljonit fotot. Tegu on maailma ühe enimkasutatud pildipangaga, mille fotosid kasutatakse lisaks kodulehtedele ja blogidele ka suurtes rahvusvahelistes meediamajades. Osad Unsplashi fotod on maksumüüri taga, kuid pakutakse ka väga suurt hulka tasuta kasutatavaid kvaliteetseid pilte.

Wikimedia Commons

Siit leiad väga laia valiku tasuta kasutatavaid pilte, kuid fotode enda kodulehe tarvis alla tirimisel tuleb olla tähelepanelik. Mitte kõik pakutavad pildid ei vabalt kasutatavad ja alati tasub üle kontrollida, kas autor on teinud sulle huvipakkuva foto kõigile kättesaadavaks. Kasutajaliides ei ole samuti Wikimedia Commonsi tugevaim külg, kuid sellegipoolest leidub siin väga kvaliteetset materjali. Kes otsib, see leiab.

Foodies Feed

Nagu nimigi reedab, siis see fotopank keskendub toidupiltidele. Mõistagi ei leia siit fotosid kõigi eluvaldkondade kohta, kuid kui kavatsed luua toiduteemalise kodulehe, e-poe või blogi, siis Foodies Feedist võid leida kauneid pilte oma veebi elavdamiseks. Kui tead kindlalt, et huvitud toidupiltidest, siis milleks minna hiiglaslikku fotopanka, mis hõlmab tuhandeid erinevaid teemasid? Eksklusiivselt toidule keskenduvast pildipangast leiad endale sobiva pildi kiiremini ja mugavamalt.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.