Enamasti räägitakse kodulehe funktsionaalsusest ja turvalisusest, kuid vähem tähtsal kohal pole ka selle väljanägemine. Alustades kujundusest ja lõpetades kirjastiili ning värvivalikuga. Kuidas neid kahte viimast valida ning omavahel sobitada nii, et need harmooniliselt mõjuks?
Fondi valik ja suurus
Kirjastiili puhul on kodulehel üks kindel põhitõde – neid ei tohi korraga kasutada liiga palju erinevaid. Enamasti on mõistlik piirduda kahe või kolme fondiga, et kogupilt lehel ei muutuks liiga kirjuks ning raskesti loetavaks.
Kõige tüüpilisem on kasutada kahte fonti, millest üks on pealkirjade jaoks ning teine sisu tarbeks. Nii saad vajalikku tekstiosa paremini eristada ja esile tuua.
Fontide valikul tasub eelistada lihtsamaid ja selgesti loetavaid variante. Nende valik on väga suur, seega tasub võtta aega, et erinevaid fonte proovida ja omavahel kokku sobitada. Meeles tasuks pidada, et seriifidega kirjatüübid on paremini loetavad, sest nende puhul kasutatakse graafilisi elemente põhijoonte otstes. Seega sobivad need paremini sisu jaoks. Pealkirjades võib eelistada ka seriifideta kirjatüüpe.
Kui oled sobiva fondipaari leidnud, võib teksti paremaks jagamiseks või rõhutamiseks mängida selle suuruse ning jämedusega, selle asemel et kasutusele võtta kolmas või neljas tüüp.
Fonte valides tuleb veel silmas pidada, et paljud neist on kaitstud autoriõigustega ning nende kasutamise eest tuleb maksta. Õnneks leiab Internetist mitmeid veebilehti, mis pakuvad ka vabavaralisi variante. Otsimist võid alustada näiteks lehtedelt Fontssquirrel, Dafont või Google Fonts.
Milliseid värvitoone eelistada?
Värvitoonide valimine võib esialgu paista teisejärgulise teemana, kuid võib aidata veebilehel teiste seast paremini silma paista. Unikaalne ja eristuv värvivalik jääb inimestele paremini meelde ning võimaldab konkreetse veebilehega neid paremini seostada.
Värvivalikut ei tasu alahinnata ka näiteks e-poe tegemisel. KISSMetricsi poolt korraldatud uuringu tulemustest selgus, et kuni 93 protsenti klientidest peab ostuotsuse tegemisel suurimaks mõjutajaks välimust ning värve.
Alustada tasub veebilehele põhivärvi valimisest. Näiteks must ja valge rõhutavad elegantsust ja klassikat. Rõõmsama sisu puhul tasuks kaaluda ka vastavaid toone: kollast, punast, oranži või rohelist.
Edasi tuleks valida värvitoonid, mis põhivärviga kokku lähevad ning aitavad paremini kontrasti luua ning tähelepanu juhtida. Kui sa pole kindel, milliseid toone omavahel sobitada, võid appi võtta värvigeneraatori. Näiteks lehelt Color Hunt on võimalik valida värvikaarte, kus mitu erinevat tooni on omavahel kenasti kokku sobitatud. Alternatiivina võid kasutada ka Coolorsi-nimelist generaatorit.