Zone'i blogi

Kuidas oma e-pood kiirelt ja sujuvalt tööle panna?

E-poodide puhul on eriti oluline, et need oleksid kiired ja mugavad kasutada. Siis oled ka nõudlikumatele klientidele meele järgi ning samas saad tagada, et kogu info kuvamine külastajatele käib sujuvalt ja tõrgeteta. Zone’il on selle saavutamiseks olemas suurepärased lahendused.

Elasticsearch

Mingit nõiakunsti siin taga pole, mis kõik automaagiliselt tööle paneb, vaid tegu on hajutatud tekstiotsingu tehnoloogiaga. Selle abil on võimalik reaalajale lähedase kiirusega otsida ning analüüsida erinevaid andmeid. Eelkõige kasutatakse seda just taustsüsteemides.

E-kaubanduses aitab Elasticsearchi otsingumootor külastajatele kiirelt otsingutulemusi kuvada. Aina suurem hulk kaubandusega tegelevaid veebilehti on seda ka kasutusele võtmas. Näiteks üks populaarsemaid e-poe platvorme Magento on Elasticsearchi kasutamise lausa kohustuslikuks teinud.

Valides Zone’i ei pea klient ise oma pead vaevama – teenuse kasutusele võtmine käib kiirelt ning selle töös hoidmine on muretu. Zone hoolitseb ka selle eest, et kõik varukoopiad ja uuendused oleksid regulaarselt tehtud. Olenevalt vajadusest saab otsingumootori lisateenust tellida muutmälu suuruse ja kettamahu järgi. Nii saad kindel olla, et maksad alati selle eest, kui suurt mahtu tegelikult kasutad.

Kokku on valikus kolm lisateenust: virtuaalserverile lisana mõeldud Elasticsearch Basic sobib kasutamiseks ühele e-poele, niisamuti virtuaalserverile mõeldud Elasticsearch Advanced sobib aga mitmele väiksele või juba suuremale e-poele ning Elasticsearch Dedicated on teenus, mis paigaldatakse kliendi Nutikasse Virtuaalserverisse.

Turbo nupp

Kui aga plaanid e-poes läbi viia kampaaniat, mis külastajate arvu lühiajaliselt tõstab, aitab koormustega hakkama saada Zone’i Turbo-nupp. Tegu on lahendusega, kus veebileht tõstetakse ajutiselt Nutikasse Privaatserverisse. Sellele eelneb muidugi põhjalik analüüs, mille käigus tehakse kindlaks kitsaskohad ja pudelikaelad, mis võivad koormuse kasvu juures välja tulla.

Analüüsi tulemusel tehakse vajadusel serveris ümberseadistus ning peenhäälestatakse süsteemid tõrgeteta toimima. Lisaks sellele jälgitakse pidevalt kiiruseid ning antakse abi tõrgete kõrvaldamiseks. Külastajate hüppelise kasvu korral pakutakse aga ka “ootesaali” teenust, mis aitab koormust ühtlaselt jaotada.

Kui on tarvis kiirelt tõusnud külastuste kasvu lühiajaliselt hallata, ilma et jõuaks suurt eeltööd teha, saab kasutada lihtsat Turbo-nupu teenust. Kui aega on rohkem ning vajadus ka testimise ja optimeerimise järele, siis on selleks olemas kaks eraldi paketti vastavalt teenuste vajadusele. Kui aga läheb tarvis hoopis erilahendust, saab Zone ka sellega hakkama ning paneb kokku kliendi soovidest lähtuva teenustepaketi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.