Zone'i blogi

Kuidas oma kodulehe külastatavust lihtsate nippide abil suurendada?

Kodulehe tegemine võib esmapilgul paista lihtsa ülesandena, kuid hea lehe loomiseks tuleb näha parajalt vaeva. Veelgi enam, väga hea kodulehe tõstab teistest esile see, kui seda pidevalt uuendatakse ning värskena hoitakse. Siit leiad mõned soovitused, mille abil oma koduleht teiste hulgast esile tõsta ning külastajatele head kasutuskogemust pakkuda.

Lihtne disain ja navigeerimine

Kõige kergem viis kodulehe loetavuse parandamiseks on selle sisu kuvamine võimalikult lihtsalt ning kasutades erinevaid märksõnu, mis aitavad külastajatel kiiremini otsitud sisuni jõuda.

Samuti on oluline, et leht oleks loogiliselt üles ehitatud ning vajalik info kergesti leitav ka neile, kes külastavad seda esimest korda.

Disaini juures tuleks hoida ühtset joont kõigil alamlehtedel ning kasutada sarnaseid kujunduselemente. Sama kehtib ka näiteks juhtnuppude ja menüüde asukohtade puhul – kui nende paigutus on kogu lehe ulatuses sarnane, on külastajal lihtsam navigeerida.

Kaasahaarav tekst ja pildid

Eelmise punktiga käib kokku ka teksti ja piltide olulisus. Mitte ainult selle sisu vaid ka kuvamine. Selle abil saab kasutajaid lehel suunata olulisema info juurde ning tõsta esile tähtsam sisu.

Näiteks kui soovid mõnda juhtnuppu lehel esile tõsta, siis kasuta silmatorkavat värvitooni või kujunduselemente, et see muust sisust esile tõsta.

Regulaarne sisu uuendamine

Et külastajaid kodulehele tagasi kutsuda, tuleks sisu regulaarselt uuendada. E-poodide puhul võib see tähendada uute toodete lisamist, asutuste või ettevõtete juures aga toimunud ürituste kajastamist või saavutuste väljatoomist. Palju annab juurde ka videote ning fotode kasutamine.

Sama oluline nagu sisu pidev uuendamine, on kaasaegne veebilehe kujundus. Uute kujundustrendidega sammu pidamine jätab ka ettevõttest endast hea mulje ning kutsub külastajaid seda parema meelega kasutama.

Kiire lehtede laadimine

Paljud ei pruugi sellele esmapilgul piisavalt tähelepanu pöörata, aga lehtede kiire laadimine on hea kodulehe juures üks väärtuslikumaid omadusi. Inimesed võivad pikkade laadimisaegade peale kärsituks muutuda ning lehelt sootuks lahkuda.

Üks võimalus kodulehe kiirust tõsta või selle laadimiskiirust hoida, on üle vaadata piltide ja muude meediafailide suurused. Nende laadimine võib olla väga ajamahukas ning seetõttu on mõistlik suured failid optimeerida.

Teine võimalus kiiruse tõstmiseks on vahemälu pistikprogrammi kasutamine. Selle abil on võimalik tõsta puhverdamise kiirust ehk aega, mille jooksul laetakse vahemälust lehel olevaid andmeid.

Mobiilse veebisaidi olemasolu

Aina enam inimesi külastab veebilehti oma nutiseadmete kaudu, kus piklik ja kitsas vaade ei võimalda kodulehe sisu samamoodi kuvada nagu näiteks arvutiekraanil. Seepärast on oluline veenduda, et selle sisu oleks kohandatud ka mobiilse vaate jaoks ning külastajatel oleks kvaliteetne kasutuskogemus igal seadmel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.