Zone'i blogi

Kuidas oma veebilehe kiirust õigesti testida ja miks sellele rohkem tähelepanu peaks pöörama?

Mis on absoluutselt iga inimese jaoks veebilehe juures kõige olulisem osa? Kujundus? Kasutajamugavus? Võimalikult vähe reklaame? Need kõik on head pakkumised, kuid tegelikult on kõige olulisem see, et veebileht üldse ära laeks ja teeks seda võimalikult kiiresti.

Tõenäoliselt mäletab nii mõnigi lugeja aega, mil polnud ebatavaline, et veebilehe laadimist sai ekraanil täpselt mõõta – leht hakkas ülevalt või alt ennast kerima ja lõpuks keris valmis.

Sellest “kiviajast” oleme ammu edasi liikunud, kuid endiselt kohtab ettevõtjaid ja organisatsioone, kes ei ole veebilehe kiiruse olulisusest hästi aru saanud. Eriti kriitiliseks muutub kiiruse teema siis, kui veebilehele peaks tulema tavapärasest rohkem liiklust ehk korraga rohkem kasutajaid.

Seda võib ette tulla turundus- ja sooduskampaaniate ajal või näiteks e-esmaspäeval ja peatselt algaval “mustal reedel”. Mis kasu on oma veebilehe promomisest, kui leht selleks tegelikult valmis pole.

Sellest, kuidas oma veebilehe kiirust mõõta, miks kiirus nii oluline on ja mida sellest veel teada tasub, saab kuulata ja näha Zone Veebiakadeemiast.

Veebiakadeemia “Kiirete ja vihaste” episoodides keskenduvad Zone.ee resident-häkker ja Eesti üks suurima kogemusega digispetsialiste Peeter Marvet ning Eesti internetiturunduse guru Timo Porval digiagentuurist Lavii just veebilehtede kiirusele.

Zone Veebiakadeemiast leiab 109 videokoolitust erinevatel teemadel, mille valmimisse on andnud panuse ainult oma ala parimad ning mis on – ja me rõhutame – kõikidele huvilistele täiesti tasuta kättesaadavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.