Miks on kasulik oma ettevõtte andmeid Google’is ajakohasena hoida?

Nagu varasemalt kirjutanud oleme, on oma ettevõtte nähtavuse suurendamiseks Internetis kasulik see registreerida Google’is. Siis oled nähtav nii otsingutes kui ka Google’i kaardirakenduses, lisaks aitab see oluliselt tõsta veebilehe SEO-d. Mida teha aga siis, kui ettevõtte andmed peaksid muutuma?

Kui hoiad oma kontaktinfo alati ajakohasena, suurendad potentsiaalsete klientide hulka – aegunud info võib neid panna mujalt sarnast teenust või toodet otsima. Samuti aitab see kohalike äride seas otsingutulemustes eesotsas püsida ning seda ka Google Mapsi keskkonnas.

Google’i enda sõnul kasutatakse just Interneti otsinguid enim, leidmaks endale vajalikku kohalikku ettevõtet. Potentsiaalsetest klientidest 84 protsenti kasutab sobiva äri leidmiseks arvutis Interneti otsingut, mobiilis on see protsent veelgi kõrgem – 88.

Kui profiil Google’i keskkonnas on loodud, saab seda hiljem suhteliselt lihtsalt vastavalt vajadusele ka täiendada või muuta. Selleks tuleb sisse logida lehele Google Business Manager, kus kuvatakse kõik äriga seotud andmed.

Võimalik on muuta suurel hulgal parameetreid, näiteks nime, aadressi, füüsilise äri lahtioleku aegasid, kontaktinfot. Soovi korral saab lisada pilte ning määrata eraldi kategooria, mille alla ettevõte sobib. Toidukohtadel on võimalik juurde lisada ka menüü.

Lisaks sellele on võimalik teha soovitusi teiste ettevõtete andmete kohta, juhul kui märkad seal ebakõlasid. Näiteks saab Google Mapsi rakenduses anda edasi info, et lahtiolekuajad ei vasta tegelikkusele, ja lisada hetkel kehtivad lahtiolekuajad.

Kõik algab aga kvaliteetsest veebilehest. Kui su ettevõttel seda veel pole, siis tasub virtuaalsed sammud seada Zone’i kodulehele, mis selles osas mitmekülgset tuge pakub. Sealt saad vajaliku domeeni, e-posti aadressi ning asjalikku tuge, kui mured peaksid tekkima.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.