Zone'i blogi

Mille järgi valida enda veebilehe aadressi domeenilaiendit?

Foto: Shutterstock.

Domeeninime valimine võib osutuda küllaltki keeruliseks ülesandeks, sest sellest peaks saama pikaks ajaks sinu identiteet veebis. Kui aga nimi valitud, tuleb järgmisena mõelda domeenilaiendi peale. Milline siis ikkagi valida?

Millisel turul tegutsema hakkad?

Kui sinu veebileht on mõeldud koduturule, siis on tõenäoliselt mõistlik valida .EE lõpuga domeen, mis on ühtlasi ka Eesti tippdomeen. Sellega annad külastajale teada, et asud nende koduriigis, oled lähedal ja näitad, et hoolid kohalikest tavadest.

Vaikimisi tipivad inimesed oma brauseritesse esmalt koduriigi tippdomeeni. Ülejäänud tippdomeenid jäävad reeglina kehvemini meelde ja neid on ka raskem tuletada ja ära arvata.

Kui .EE näol on peamiselt tegu koduturuga, siis välisturgudel on ennast lihtsam tutvustada .eu ettevõtjana või valides mõne naaberriigi domeeni .fi (Soome), .lv (Läti) või .lt (Leedu).

Populaarsed domeenid – näiteks .com, .net, .org – nendest domeenidest sai omal ajal internet alguse. Ja kuigi vaba domeeninime on täna raske leida, tasuks rahvusvahelise nime valikul kindlasti ka neid kaaluda.

Registreeri enda põhidomeen teiste populaarsete tippdomeenidega

Sinu põhidomeenile annaks kaalu juurde seegi, kui registreerid võimalusel ära ka ülejäänud populaarsete tippdomeenidega aadressid ning tellid neile seejärel suunamise põhidomeenile. Näiteks suunad aadressile domeeninimi.ee edasi ka aadressid domeeninimi.com, domeeninimi.eu, domeeninimi.fi, domeeninimi.org jne.

Alternatiivsete tippdomeenide registreerimisega saad välistada, et keegi teine need ära võtab ja sinu kliendid hoopis oma lehele suunab. Samuti saad sellega ära hoida, et neid domeene ei üritataks hiljem sulle suurema summa eest tagasi müüa.

Tihtilugu tuleb kasuks registreerida oma ettevõtte nimele mitu sarnast domeeni, et konkurendid kurja ei saaks teha.

Domeeni registreerimine Zone’is on pea täielikult automatiseeritud ja selle registreerimine toimub üldiselt juba peale makse vastuvõtmist vaid mõne minuti jooksul. Rohkem infot leiad siit.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.