Mis on pilveserver ja millal seda kasutama peaksid?

Oleme harjunud, et ettevõtete ja äride faile ja muid andmeid hoiustatakse füüsilistes serverites, aga aina enam on juba neid, kes soovivad oma andmed üle viia pilve ning kasutusele võtta pilveserveri.

Mis on pilveserveri eelised?

Pilveserver VPS ehk virtual private server on virtuaalmasin, mis küll kasutab mingis osas füüsilise serveri ressursse, kuid suurem osa on tõstetud pilve. Selle eeliseks on võimalus valida ise kasutatavaid rakendusi ning neid seadistada.

Zone’i valikust leiad kaks eraldi teenust: Pilveserver VPS ja Pilveserver Pro. Esimene neist kasutab virtualisatsiooniplatvormi Virtuozzo ning Linuxi-põhist operatsioonisüsteemi. Pilveserver PRO põhineb riistvaralisel virtualiseerimisel, on veakindlam ning võimaldab operatsioonisüsteemiks valida Linuxi asemel ka Windowsi. See annab kasutajale suurema vabaduse, võimaldades hallata ka kernelit.

Selleks, et vältida serveri töös esinevaid katkestusi, on mõistlik oma andmed jagada mitme pilveserveri vahel. Seepärast pakub Zone ka Pilveserver VPS teenuse jaoks konteinereid kahes Tallinnas ning ühes Amsterdamis asuvas andmekeskuses.

Millal eelistada pilveserverit virtuaalserverile?

Kuigi tihti piisab klassikaliste veebirakenduste teenindamiseks ka virtuaalserverist, tasub teatud juhtudel eelistada pilveserverit. Näiteks juhul kui kasutad rakendusi, mida Zone’i tarkvaraplatvorm ei paku, või eelistad seda ise juurkasutaja tasandil hallata, turvata ning omada kontrolli uuenduste üle.

Veebirakenduste töökiiruse määravad taktsagedus ning tuumade arv. Neist kahest näitajast sõltub, kui palju käske jõutakse sekundis täita ning mitut pöördumist sekundis teenindada. Omavahelises võrdluses on Zone’i pakutavad taktsagedused Pilveserver VPS ning Virtuaalserveri teenusel samad, kuid sõltuvalt tuumade arvust kasvab ka pilveserveri teenuse kiirus.

Zone’i valikust leiab mitu VPS-paketti. Valiku saad teha vastavalt vajaminevale SSD-ketta mahule ning RAM-mälu suurusele. Kusjuures kõigil pakettidel on eraldi IP-aadressid, veebipõhine mugav juhtpaneel ning juuretasandi kasutaja ligipääs SSH kaudu. Meelerahu säilitamiseks tehakse varukoopiaid igapäevaselt.

Kui otsid aga veelgi kiiremat ja paindlikumat teenust, siis leiad Zone’i valikust ka Pilveserver PRO. Selle eeliseks on kõrge veakindlus ning võimalus maksta ainult kasutatud teenuse eest.

Pilveserver VPS-pakettide kohta saad täpselt uurida siit ning Pilveserver PRO kohta leiad rohkem infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.