Mis on veebilehe turvamonitor ja miks seda kasutada?

Turvamonitor aitab kindlustada kodulehe tagalat.Foto: PureSolution/Shutterstock

Kes meist ikka jõuab ise kõigil internetiavarustes valitsevatel ohtudel silma peal hoida. Oluliselt efektiivsem on kasutada veebilehe turvamonitori, mis teeb seda sinu eest.

Zone.ee klientidele pakutakse Nimbusec turvamonitori, mis aitab tagada kodulehe turvalisuse. Teeme selgeks, miks sul turvamonitori vaja läheb ja mida see üldse teeb.

Veeb on ohtlik koht

Kodulehtede haldajaid varitsevad veebis mitmesugused ohud, mis võivad veebilehe tööd segada või selle täielikult halvata. Levivad näiteks viirused ja trooja hobused, samuti on olemas oht nakatuda pahavaraga.

Küberkurjategijatel on võimalik pahavara kasutades näiteks sinu andmeid pantvangis hoida ja nõuda info vabastamise eest sularaha. Veel on võimalik sinu arvutit kasutada krüptovaluuta kaevandamiseks, ilma et sa ise sellest aru saaksid. Kui su arvuti liidetakse laiema robotvõrgustikuga, siis saab seda kasutada küberrünnakute läbiviimiseks.

Enamasti opereerivad küberkurjategijad siiski vaikselt: jälgitakse sinu arvutikasutust, et koguda delikaatseid andmeid näiteks internetipangast ja erinevate paroolide kasutamisest. See info on väärtuslik ressurss, mille eest on keegi internetiavarustes kahtlemata valmis maksma.

Selliste mustade stsenaariumite vältimiseks on mõistlik juba varakult mõelda enda veebi kaitsmisele. Siin tuleb mängu turvamonitor Nimbusec.

Milleks veebilehe turvamonitor?

Turvamonitor aitab tagada veebilehtede ohutuse. Nimbusec on ennetus- ja hoiatussüsteem, mis skaneerib veebilehe faile perioodiliselt, tuvastades turvaauke ja pahavara. Sind teavitatakse kohe kui leitud on midagi kahtlast.  Ülevaatliku raporti saad perioodiliselt e-postile. Nimbusec on mõeldud kõigile, kes soovivad maandada turvariske ja minimeerida rahalist ja mainelist kaotust turvaintsidendi toimumisel.

Pahavara ei ole ainus ohuallikas, millel turvamonitor silma peal hoiab. Nimbusec kaitseb ka trooja hobuste, tagauste ja näotustamise eest. Kinni püütakse ka musta nimekirja kandmised, aegunud CMS versioonid, puudulikud konfiguratsioonid, probleemsed turvasertifikaadid ja kahtlased veebilehe sisumuutused.

Nimbusec tuvastab intsidente skaneerides veebilehte nii külastaja vaatest kui ka serveri poolelt. Kaitstava veebilehe faile ei laeta ega salvestata Nimbuseci serverisse, edastatakse vaid faili nimi ja unikaalne lähtekoodi alusel koostatud räsi. Samuti ei muuda Nimbusec veebilehe sisu ega kustuta faile.

Zone’i tootevalikus on kolm Nimbuseci paketti, mis katavad ära erinevate veebilehtede haldajate vajadused. Rohkem infot Nimbuseci ja sellega kaasnevate hüvede kohta leiad Zone.ee kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.