Zone'i blogi

Proovi järele: 5 brauserilaiendust Chrome’ile, mis muudavad veebis ajaviitmise mugavamaks ja lihtsamaks

Foto: Shutterstock.

Internetti kasutades on võimalik oma brauserit täiustada, lisades sinna hulga erinevaid funktsioone, mis muudavad veebis surfamise mugavamaks. Kui oled ülemaailmse populaarse Google Chrome’i kasutaja, mida kasutab hetkel ca 65% inimestest, saab sealsest rakenduste poest alla laadida mitmesuguseid brauseri laiendusi.

Laiendus on sisuliselt rakendus, mille saab brauserile juurde lisada, et see saaks mõne funktsiooni juurde, mida sel algselt polnud. Järgnevalt toome välja mõned kõige olulisemad laiendused, mis iga Chrome’i brauseriga kaasas peaksid käima.

“Adblock Plus” – reklaamide blokeerija

Adblock Plus on üks populaarsemaid sisu filtreerimise ja reklaamide blokeerimise laiendusi populaarsetele brauseritele, sealhulgas Chrome’ile ja Firefoxile.Selle peamine eesmärk on filtreerida sisu, mis kuvatakse reklaamidena. Tegu on väga kasuliku tasuta lisana, mis võimaldab blokeerida sobimatute reklaamide ilmumise, kui sisened mõnele veebisaidile.

Laiendusel on kiire ja lihtne seadistamine, allalaaditav filtrite loend, pahavara filtreerimise valik ja valikulised suhtlusvõrgustikud. Samuti on võimalus spetsiaalselt lubada väike kogus mittepealetükkivat reklaami. Adblock Plusi üks alternatiivlahendus on veel näiteks uBlock Origin.

Viirusetõrje pistikprogramm “Ghostery”

Et olla alati kursis, kuidas veebilehed sinu andmeid kasutavad, tasub lisada Chrome’ile Ghostery. See on laiendus, mis annab kasutajale ülevaate sellest, kuidas külastatavad veebilehed inimese tegevust jälgivad. Lisaks teavitab programm kasutajat veebisaitidest, mis jälgimise meetodeid massiliselt kasutavad.

Samuti aitab Ghostery veebis surfamist mõnevõrra kiiremaks teha, kuna laiendus blokeerib jälgijad, mis brauseri tegevust liialt palju aeglasemaks teevad.

Kui paroolid kipuvad ununema

Laiendus LastPass on tasuta paroolihaldur, mille eesmärk on vabastada kasutajat kõigi Chrome’i laiendustes saadaolevate kontode paroolide meeldejätmise vajadusest. Kõik paroolid ja isiklik teave on kenasti kaitstud krüpteeritud hoidlas. 

Põhimõtteliselt tuleb kasutajal meeles pidada ainult oma LastPassi peamist parooli ja LastPass täidab edaspidi automaatselt veebibrauseri ja rakenduste sisselogimisandmed.

Öörežiim YouTube’ile

Laiendus „Turn Off The Lights” muudab populaarsemad leheküljed, kust võimalik videoid vaadata, tumedaks. Näiteks YouTube’i video vaatamisel muudab laiendus kogu tausta mustaks, et oleks mõnusam videot jälgida.

Samuti saab videote vaatamise ajal ise reguleerida ekraani värve, aktiveerida ümbritsevat valgustust ja muid efekte. Laiendus toimib hästi ka teistel tuntumatel saitidel nagu näiteks Vimeo, Dailymotion, Hulu, Metacafe ja YouKu.

Aknahaldur

Mõnele meist kindlasti meeldib aeg-ajalt hoida avatuna tervet portsu brauseriaknaid. Samas on selle puntra sees vahel võrdlemisi keeruline orienteeruda. Siin saab aga abiks olla Tab Wrangler laiendus. Lihtsalt öeldes aitab laiendus kasutaja brauseriaknaid paremini hallata.

Näiteks saab kasutaja valida, et laiendus sulgeks pikka aega kasutuseta olnud aknad automaatselt, et avatud oleksid vaid need, mida reaalselt kasutatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.