Zone'i blogi

Suur muutus: WordPressi artiklitele enam kuigi mugavalt Facebooki postitusi lisada ei saa

Foto:Shutterstock.

24. oktoobril veereb WordPressi lehekülgedel välja uuendus, mille tagajärjel enam autoriseerimata Facebooki ja Instagrami sisu lisada (embed) ei saa, vahendab Search Engine Journal.

Seega pärast 24. oktoobrit saavad manuseid lisada vaid WordPressi kasutajad, kelle on kas Facebooki arendaja konto või registreeritud Facebooki rakendus.

Uuendus ei puuduta ainult uusi manuseid, vaid ka kõiki vanu elemente miljonitel erinevatel lehekülgedel. Kui kusagil on kunagi manusena lisatud Facebooki või Instagrami sisu, siis läheb see nüüd lihtsalt kaotsi.

Arendajate keelde tõlgituna lõpetab Facebook oEmbed vahendusel manuste lisamise toetamise, mille tagajärjel vallandub lihtsalt suur ahelreaktsioon.

WordPressi kasutajad on ise lahendusena välja pakkunud erinevaid pluginaid, näiteks oEmbed Plusi, mis toob küll sisu tagasi, ent vajab ikkagi registreerimist Facebooki arendaja kontole.

Teine arendusfirma Smash Balloon pakub aga veelgi lihtsamat lahendust oma olemasolevate pluginate näol, mis samuti kadunud sisu taastavad ning seda ilma keeruliste Facebookiga seotud protsessideta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.