Zone'i blogi

Täpitähed domeeninimes: kasulik või mitte?

Kas täpitähti peaks kasutama enda domeeninimes?Foto: Shutterstock.

Kas teadsid, et juba 2011. aastast on võimalik registreerida domeeninimesid, mis sisaldavad ka täpitähti. Samas on tänaseks Eesti Interneti SA andmete kohaselt kokku kasutusel ligi 153 000 .ee domeeni, millest vaid pisut üle 4000 sisaldavad täpitähti. Seega moodustavad täpitähtedega domeenid koguhulgast ca 2,4%.

Kas see tähendab, et täpitähti peaks domeeninime valikul pigem vältima?

Miks mitte mõlemad?

Eestis tegutseb küll ja veel ettevõtteid, mille nimest leiab mõne täpitähe. Osadel juhtudel kasutatakse isegi katusega tähti (ž,š). See aga ei tähenda ilmtingimata, et domeeninimest peaks täpitähed jätma välja.

Kui ettevõtte ärinime, kaubamärki või tegevusvaldkonda iseloomustavas sõnamärgis on täpitähed, siis oleks kõige mõistlikum registreerida kaks domeeni: üks täpitähtedega ja teine tavaline ilma täpitähtedeta domeen. 

Oluline on see selleks, kuna meiliprogrammid ei saa täpitähtedest aru. Sestap on sul olemas ka täpitähtedeta domeen, mida saab kasutada e-posti aadressides nii, et kliendid segadusse ei satuks.

Tähtis on samuti veel välja tuua, et täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib sellele tavapärase domeeni registreerimise hind. Seega pole spetsiaalset lisatasu vaja eraldi juurde maksta.

Täpitähtedega domeeninime on mugavam kasutada näiteks olukordades, kui oled sunnitud enda domeeninime edastama suuliselt. Näiteks telefoni teel, siis ei pea domeeninime tähthaaval uuesti üle kordama.

Potentsiaalsed sõnalõksud

Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka veel sellele, et mõned eestikeelsed sõnad omandavad täiesti uue tähenduse, kui täpid jäävad õigetele tähtedele panemata. Näiteks vahipuuk.ee tähendab hoopiski midagi muud kui vähipüük.ee, sama kehtib ka disainkook.ee ja stiilneköök.ee kohta. 

Zone.ee soovitab kasutada ladina tähtedega versiooni domeenist virtuaalserveri nimena ja täpitähtedega domeeninime lisada sellele aliaseks, mis on kusjuures tasuta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.