Zone'i blogi

WordPressi uus versioon muudab HTTPS-i peale ülemineku märksa lihtsamaks

WordPress 5.7, mis on hetkel saadaval beetaversioonina ning kõigi eelduste kohaselt jõudma kasutajateni 9. märtsil, toob endaga kaasa ka suure muudatuse. 

Nimelt pakub WordPress 5.7 versioon täiendavat funktsiooni muuta veebilehtede omanikel hõlpsasti ühe nupuvajutusega HTTP protokollilt turvalisemale HTTPS-ile, vahendab The Daily Swig.

WordPressi arendustiimi teatel oli varem veebilehtedel HTTP-lt HTTPS peale muutmine aeganõudev ning keerukas protsess. Peatselt on seda võimalik teha kõigest ühe klikiga.

Uue 5.7 versiooni funktsioon on WordPress spetsialisti Tim Nashi sõnul loodud tuginema hostimisettevõtete ja brauserite tehtud tööle ning proovima vähendada segaprotokolli sõnumite hulka, muutes juba ennetavalt andmebaasis olevaid veebiaadresse. 

Ettevõtte WPScan asutaja ja tegevdirektor Ryan Dewhurst lisas, et WordPress on juba ligi kaks aastat kasutajaid järk-järgult HTTPS-i poole suunanud. 

Turvameetmete suurendamine

WordPressi poolt avaldatud blogipostituses kirjutatakse, et uus 5.7 versioon aitab kasutajal ületada kõik võimalikud HTTPS-iga seotud täiendamise väljakutsed, värskendades automaatselt kõiki sisuhaldussüsteemi andmebaasi salvestatud veebiaadresse. 

Lisaks toob WordPress 5.7 ka uue parooli lähtestamise nupu. “Uus liides võimaldab saidi administraatoritel automaatselt lähtestada ja käivitada lõppkasutaja parooli lähtestamise protsessi, “ lisas Nash.

Üks kõige suuremaid muudatusi, mis järgnevatel aastatel turvalisuse valdkonda mõjutab , on Nashi sõnul skripti atribuutide funktsioonide kasutuselevõtt. See võimaldab standardiseerida seda, kuidas saidil on loodud JavaScripti ja CSS-i.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.