Zone.ee: mida teha selleks, et sinu veeb ei langeks häkkimise ohvriks?

Foto: Shutterstock.

Teadagi on internetiavarused täis pahatahtlikke kurjameid, kes teevad kõik endast oleneva, et kätte saada sinu andmed, raha või mistahes muu oluline informatsioon. 

Häkkerite rünnakute ohvriks ei lange mitte ainult eraisikute sotsiaalmeedia kontod, vaid ka mitmete erinevate organisatsioonide ja ettevõtete veebilehed või e-poed. Nimelt üritavad häkkerid iga hinna eest leida veebisaitidel uusi võimalikke turvaauke, millest läbi tungida.

Samuti võivad häkkerite löögi alla sattuda ka väiksemad ja mõnevõrra vähemväärtuslikumad veebilehed. Ehk selline suhtumine “kuna minu veebist pole midagi olulist võtta, siis seda tõenäoliselt ka ei häkita” pole just kõige mõistlikum lähenemine. Sihtmärgiks võib langeda iga veeb.

Millised on levinumad võtted, kuidas veebi sisse häkitakse? Miks ei saa ühe konto alla luua mitut veebi? Miks peaks kampaaniate jaoks eraldi serveri looma? Mis on veebirakenduse tulemüür (WAF)?

Kõikidele nendele küsimustele annab vastuse Zone Veebiakadeemia “Turvalisus” teises episoodis Eesti üks kogenumaid digispetsialiste ja resident-häkker Peeter “Tehnokratt” Marvet koos digiturunduse eksperdi Timo Porvaliga Lavii agentuurist.

Kuna internetiturvalisus on tänasel päeval oluline teema, siis vaata üle ka teised kaks Zone Veebiakadeemia “Turvalisus” osa, kus räägitakse lähemalt veebide häkkimisest ja kuidas kindlustada, et seda ei juhtuks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.