Enne paketi valimist on tarbijal mõistlik teada, mida üldse turul pakutakse ja milliseid tehnoloogiaid üks või teine klient peaks eelistama. Sisuliselt jõuab internet lõpptarbijani kahel moel: läbi kaabli ning üle õhu.
Kaabelinternet on stabiilne ja reeglina odavam
Kaabelinternet võimaldab suuremaid ja stabiilsemaid kiiruseid ning on reeglina ka odavam. Samas muutub kaabli kättesaadavus väljaspool linnu ja suuremaid alevikke üsna nullilähedaseks. Siiski on nii operaatorid kui ka riik teinud viimaste aastate jooksul mitmeid pingutusi, et kaabelinternet jõuaks ka maakohtadesse. Näiteks on Telia, Elisa ja Tele2 kodulehtedel võimalik kontrollida kaabelinterneti saadavust aadressi järgi. Samuti tasub uurida, kuhu kavatsevad riik ja sidefirmad sel aastal kaabli paigaldada.
Kaablil ja kaablil on aga vahe. Fiiberoptika ehk valguskaabel võimaldab sisuliselt lõpmatuid kiiruseid olenemata koormusest. Seda võrku ehitavad Telia, Elisa ja Enefit, samuti veel mõned väiksemad kohalikud tegijad. Enefiti võrk on aga ainus, mis ei ole ühest operaatorist sõltuv ehk selle võrguga liitudes on võimalik valida kõigi Enefiti partneroperaatorite vahel ning kaubelda endale parem paketihind.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.