Nii mõnigi tootja räägib üha enam ka adaptiivsest ehk kohanduvast mürasummutusest, sestap oleks kohane terminid üle vaadata. Kui n-ö passiivne mürasummutus mõjutab vaid seda, kui hästi nööbi silikoonotsik välishelisid blokeerib, siis aktiivne summutus – baseerudes mikrofonidel ning elektroonilisel «tarkusel» – lisab kuularite helisse vastandfaasis välismüra, mis kokkuvõttes välised helid n-ö ära nullib.
«Adaptiivne mürasummutus» on omakorda kena turundustermin aktiivse summutuse kohta ning tähendab, et kuularid seadistavad aktiivse summutuse võimsust vastavalt välismüra tugevusele. Lisaks võivad kuularid müravähendusastme suuruse üle otsustada ka liikumisanduritelt saadava info põhjal vastavalt sellele, kas kuulaja parajasti jookseb, istub vagusi või teeb midagi vahepealset.
Endiselt on kõigi kuularite omaduste seas n-ö aktiivne müravõimendus, mis välishelid hoopiski kuuldavamaks muudab. Ühist nimetust sellele pole, iga tootja kasutab mõnd kõlavat märksõna, nagu Awareness, Ambient sound, Transparency, Talkthrough vms.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 191, märts 2021
Kõik selle ajakirja lood