Kuigi 5G sidevõrk ja ka 5G võimelised nutiseadmed on Eestis laialt levinud, siis 5G broadcasti võimekusega seadmeid tavakasutuses ei leidu. Seetõttu sai Levira õppuse jaoks vajaliku riistvara laenuks partnerite Rohde & Schwarz ning Qualcomm käest. Lahendus võimaldab nutiseadmesse edastada ohuteavituse, mida mängitakse ette helis ja pildis. Teavitust kuvatakse isegi siis, kui seadmes ei ole SIM-kaarti sees või sellega vaadatakse parasjagu filmi või mängitakse mõnd mängu.
Õppuse egiidi all on juba testitud hädaolukorra teavituse edastamist FM ning DAB+ raadiote ja telekanalite vahendusel. 28. ja 29. septembril pannakse kõikvõimalikud lahendused korraga tööle. Lisaks juba mainitud viisidele töötatakse siseministeeriumi pääste- ja ohutuspoliitika osakonna nõuniku Kadi Luht-Kallase sõnul Euroopas selle kallal, et tulevikus saaks ohuteavitusi edastada satelliidi vahendusel.
Ohuteavitus peab inimesteni jõudma operatiivselt
Siseministeeriumi pääste- ja ohutuspoliitika osakonna nõunik Kadi Luht-Kallas rääkis Geeniuse taskuhäälingus “Kriitiline intsident”, et kui tavapäraselt toimub CREVEX iga 4-5 aasta järel, siis praeguseks on jäänud veidi pikem paus sisse.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.