Aasta lõpus avaldame aasta parimate nutiseadmete edetabeli, mis sisaldab ka soodsamate telefonide kategooriat. Selles edetabelis on aga ainult lõppeva aasta mudelid ning vähe telefone alla 350 euro, mis võib mõnele ikkagi liiga kalliks osutuda. Mida siis teha, kui rahalised võimalused on eriti napid või on lihtsalt tarvis telefoni ajutiselt või mõne konkreetse projekti jaoks, kus ei olegi ilusaid tehniliste andmete numbreid tarvis? Siin on loos on vastus.
Millest odava telefoni puhul loobuda tuleb?
Loomulikult sõltub telefoni hinnast peaaegu kõik: odavama seadme tootmisel on kasutatavad materjalid ja komponendid kehvemad kui kallimal. Tihti ei ole see vahe aga väga suur. Seepärast on põhiline koht, milles peab kompromissi tegema, kaamera kvaliteet. Just korralik kaamera on tänapäevase telefoni kõige kallim osa ja seepärast tuleb odava telefoni ostjal just selles osas oma ootusi kahandada.
Teine suurem erinevus on ekraani kvaliteet. Kuigi päris kehva ekraaniga telefone enam naljalt ei leia, on odavamatel mudelitel enamasti väiksem heledus ning värskendussagedus, mis tähendab, et ekraanil ei paista liikuv pilt nii sujuv. Samuti on päris odavatel mudelitel kehvem eraldusvõime.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.