Kuidas valida enda nutikale sõbrale sobilik ümbris?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ios-new-mobile-gadget-163096.jpeg

Sageli osutub endale nutitelefoni valimisest keerukamaks see, millist ümbrist enda elektroonilisele kaaslasele valida. Kas läbipaistvat, mis jätaks mulje, nagu ümbrist polekski? Või stiilse nahast, mis paistab kui maitsekas ja kallis aksessuaar? Või praktiline, pangakaarte mahutavate taskutega ümbris? Või hoopis ümbris, mis telefoni laeb? Või hoopis telefoni tagune, mis kleebitakse telefoni taha, et see veidi ilusam välja näeks? Või hoopis…. Neid variante võib loetlema jäädagi. Püüame järgnevalt anda paar soovitust, mille järgi telefonile ümbrist valides juhinduda.

Alustame sellest, et ümbris oma nutitelefonile või tahvelarvutile on üpriski vajalik. Nutitelefon või tahvelarvuti on seade, mis on meiega kaasas iga päev. See tähendab, et ta võib kukkuda maha või vette, viibida taskus koos peenete liivateradega, saada kriimustada või muul moel kahjustada. Sestap on hea hoida oma seadet ümbrises.

1. Kui palju kaitset sa ümbriselt soovid

Oletame, et sul on nutitelefon. Analüüsi kriitiliselt oma harjumusi – mitu korda sa oma telefoni viimase poole aasta jooksul maha oled kukutanud? Kui kordi kokku lugeda ei suuda, on targem osta ümbris, mis on tugevam, nii et kaitseb seadet ka põrutuste eest. Osadel säärastel ümbristel on ka eraldi kaitseklaas ekraani tarbeks. Eksisteerib ka vee ning tolmukindlaid telefoni ümbriseid, mis loomulikult on kallimad.

Kui tegemist on tahvelarvutiga, selgita välja, millises asendis oma arvutit vaadata soovid. Mitmed ümbrised lubavad kasutada tahvelarvutit nii  püstises (portrait) kui ka külili (landscape) paigutuses. Samuti võimaldab osa ümbriseid muuta ka ekraani vaatenurka.

2. Milliseid lisavõimalusi sa vajad?

Osad nutitelefoni ümbrised sisaldavad endas lisaakut, mis telefoni uuesti täis laevad. Teised ümbrised on võimelised päikesepatarei abil seadet uuesti laadima. Kui leiad end tihti keset tänavat, jõllitamas kustuvat nutitelefoni ekraani, oleks hea mõte soetada telefoniümbris, mis sellele taas elu sisse suudab puhuda. Aga võib-olla vajad sa hoopis ümbrist, mis telefonikõnesid salvestab?

3. Milline su seade välja peaks nägema?

On tõenäoliselt ilmselge, et ümbris, mis telefoni kõiksugu ohtude eest kaitseb on suurem ja kohmakam. Lisapehmendused võtavad ruumi ja seega on ka ümbris suurem ning raskem käes hoida. Samas eksisteerivad üliõhukesed (slim) tüüpi ümbrised. Need kaitsevad vaid telefoni kriimustuste eest. Seda, kui palju kaitsevad säärased üliõhukesed ümbrised telefoni kukkumiste ja maha pillamiste eest otsustab saatus iga kord, kui see juhtub.

Kolmandat tüüpi ümbrised on nii-nimetatud raamatu põhimõttel. Telefoni ekraanile käib klapp, mille sisse on tihtipeale peidetud kaarditaskud. Sääraseid ümbriseid võib leida väga paljudest erinevatest materjalidest, nahast puiduni. Siinkirjutaja isiklik kogemus on aga, et ehkki nahk näeb kena välja, kulub see üsnagi kiiresti ning naha alt paljastuv plastik ei ole sugugi nii ilus, kui pool aastat tagasi ostetud kena ja värske välimusega telefoniümbris.

4. Miks mitte ka mitu?

Lõpetuseks – enne ümbrise ostmist oleks parim võimalus seda reaalselt käes hoida. Kui ostad ümbrist seadmele, mida kasutad palju, on oluline, et ümbris tunduks käes mugav.

Samuti võib osta oma seadmele mitu ümbrist – õhuke ümbris igapäevasteks toiminguteks, vee, põrutuse ja tolmukindel akupangaga ümbris nädalavahetuse matkadeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.