Insener, asu tööle Eesti ühte suurimasse firmasse ja kujunda tulevikku

Eesti Energia näol on tegu ühe suurima ettevõttega Eestis. Kontserni kuulub üle 25 tütarfirma ning tegeletakse alates põlevkivi kaevandamisest kuni elektri müügini välisriikides. Kogu selle võimsa süsteemi toetamiseks on ettevõttel ligi 260-st töötajast koosnev IT-osakond.

“Tulevik seisneb digitaalsetes teenustes. Inimesed ootavad energiavaldkonnas aina enam uusi lahendusi, mitte ainult seda, et pistikust tuleb elekter,” ütleb Eesti Energia IT-arhitektuuri ja E-Labi juht Aivar Avalo. 

E-Labi eesmärk on IT-vallas välja töötada kõige uuenduslikumaid lahendusi ning katsetada neid erinevate prototüüpide abil. Lisaks haldab üksus kogu IT-arhitektuuri toimimist Eesti Energia kontsernis. Innovatsiooni edendamiseks vajabki E-Labi meeskond oma ridadesse pilve- ning hübriidteenuste inseneri.

“Tiim peab oskama näha ka ärilisi võimalusi, juhtima tehnoloogiakatsetusi ning oskama prototüüpe ehitada,” lisab Avalo. Prototüüpide loomise hulka on siiani kuulunud sellised näited nagu elektriautode targa laadimisvõrgustiku rajamine või alajaamade rikete ennustamine.

Tuleb osata öelda “ei”

Meil on vaja insenere, kes on võimelised kiiresti adapteeruma ja õppima uusi tehnoloogiaid, teadma, kuidas neid äriliselt rakendada ning oskama öelda “ei”. Avalo sõnul on ei-ütlemise omadus eriti tähtis, sest ettevõte soovib pidevalt katsetada uusi asju ning aeg on sealjuures piiratud.

“Kui arendatav tehnoloogia ei tööta, siis on oluline leida keegi, kes suudaks seda ka kohe öelda, et meeskond saaks juba järgmise projekti juurde liikuda,” ütleb Avalo.

Pilve-ja hübriidteenuste insener hakkab töötama Microsofti poolt toetatud töökeskkondades (Azure) ning saab selle tarbeks kõik vajalikud tööriistad. Kasutatavatest seadmetest olulise osa moodustavad erinevad IoT-lahendused ja -platvormid ning suurem osa tööst tuleb kirjutada Java koodikeeles.

Teiste nõutud omaduste hulka kuuluvad oskus keerulistest asjadest lihtsalt ja konkreetselt rääkida ning võimekus kaasa rääkida tootearenduse ning pilveteenuste kujundamise teemadel. 

Peamiseks märksõnaks e-Labi tiimitöö puhul on e-innovatsioon ning maksimaalselt tegeletakse korraga kuni 5 erineva projektiga.

Iseloomult peaks uus insener olema avatud, õpihimuline ning sooviga olla pidevalt tehnikamaailmas eesrinnas. Ta peab olema analüütiline ja võimeline ka iseseisvalt töötama tundmatute tehnoloogiatega. Enesekriitilisus ning oskus õppida oma vigadest on samuti suureks plussiks.

Tasub tähele panna, et insener asub tööle rahvusvahelisse meeskonda, kelle tööülesanded jaotuvad ajurünnakute korraldamise, tehnoloogiate uurimise ja prototüüpide koostamise vahel. Seega on meeskonnatöö ja paindlikkus olulised märksõnad.

“On väga oluline, et inimene oskab ennast juhtida viisil, et ta saavutab piiratud aja jooksul konkreetse ja kasutatava tulemuse,” ütleb Avalo. Ametikohale saamiseks on vajalik vähemalt 3-aastane kogemus samas tegevusvaldkonnas või enam kui 5-aastane tööstaaž tarkvaraarenduses.

Praktiline ja reaalne võimalus tehnoloogia arengut kannustada

Eesti Energia teeb tihedalt koostööd ka TalTechi ja Tartu Ülikooliga. See hõlmab endas tudengitest koosnevate tiimide koostööd arendajatega, et töötada välja proof-of-concept lahendusi. Seega nõuab tööpositsioon ka juhtimis- ning juhendamisoskust.

Avalo rõhutab, et värbame inimesi nii Tartusse kui Tallinnasse.

“Siiani olime keskendunud peamiselt Tallinnale, ent nüüd avasime kontori Tartus ning soovime ka seal tugevalt kanda kinnitada,” lisab ta.

Kuna ettevõtte tegevusvaldkond on niivõrd lai, siis pakub Eesti Energia oma töötajatele ka võimalust jõudsalt ronida mööda karjääriredelit. Eesti Energias on esindatud väga mitmed erinevad IT-valdkonnad, pakkudes seega ohtralt võimalusi. “Meil on ka boonusprogramm, mis koosneb näiteks erinevatest koolitusvõimalustest ja lisapuhkusepäevadest,” märgib Avalo. 

Insener asub tööle rahvusvahelises meeskonnas, kellega suheldakse inglise keeles. „Kuigi lepingus on määratletud 8-tunnised tööpäevad, ei kirjuta me täpset tööaega ette. Peaasi et kõik kokkulepitud ajaks tehtud saab,“ ütleb Avalo. Kodukontorist töötamine on samuti võimalik.

Energeetika on tervikuna arendajate poolest üks enimnõutud sektor üldse. Selles mängib suurt rolli digitaliseerumine, elektromobiilsus ning tarkade linnade väljaarendamine.

“Siin on tõepoolest reaalne võimalus muuta inimeste elu paremaks ja seeläbi avada enda jaoks veelgi paremaid karjääri-ning arenemisvõimalusi,” ütleb Avalo lõpetuseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.