Ametlik: Google’i kadunud asjade leidmise võrgustik tuleb Eestisse

Google'i Find My Device võrgustik
Google'i kadunud asjade leidmise teenus saab suure uuenduse.Foto: Google.

Aprillis kirjutasime, et Google on peale terve aasta kestnud viivitust avanud uuendatud kadunud asjade leidmise võrgustiku. Esialgu avati see Põhja-Ameerikas ning vaikselt laiendatakse  tuge ka teistesse piirkondadesse.

Nüüd saavad ka Eestis elavad Androidiga nutitelefonide kasutajad Google’ilt e-kirja, milles ettevõte annab teada, et peagi avatakse uuendatud Find My Device võrgustik ning kirja saaja seadmed lisatakse sinna automaatselt.

Kirjas annab Google teada, et 3 päeva enne kasutaja Androidiga seamete võrgusikku lisamist saadetakse ka neile seadmetele selle kohta teavitus.

Google teavitab kasutajaid ka võimalusest kadunud seamete leidmise võrgustikus osalemine oma seadmetes välja lülitada. Seda saab teha kasutades kirjas toodud linki.

Uuenenud teenus lisab toe Apple’i AirTagi sarnastele vidinatele, mille saab kinnitada näiteks võtmehoidja külge.  Samuti toob uuendus võimaluse valitud nutitelefone ja kõrvaklappe otsida ka siis, kui need on välja lülitatud.

Androidiga seadmete kasutajad, kes soovivad uuendatud võrgustiku töös osaleda, ei pea midagi tegema. Kõik töötab automaatselt taustal ning endiselt saab teenust hallata telefonis Google’i seadete jaotuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.