Android

Android 12 jõuab esimeste Samsungi telefonideni

Samsungi One UI 4 tuleb uudsete vidinatega.Foto: Samsung

Samsung andis teada, et teeb oma tarkvara One UI 4 tänasest telefonidele Galaxy S21, S21 Plus ja S21 Ultra saadavaks. Uuendus baseerub selle aasta Android 12-l, mille prooviversiooni sai katsetada alates septembrist ning mis tuli uute teemade ja klaviatuuri ning privaatsussätete täiustustega.

Uuendusega tulevad funktsioonid peaksid olema juba tuttavad kõigile, kes on end Android 12 uuendustega kursis hoidnud. Esiteks on kasutusel Google’i uus disainisüsteem Material You, millega tulevad kaasa uued vidinad ja muuhulgas saab muuta ka operatsioonisüsteemi värviteemat vastavalt taustapildi värvidega.

Uuendusega on kaasas ka uus Privacy Dashboard, mis jälgib, kui tihti pärivad erinevad rakendused tundlikku informatsiooni. Ühtlasi on olemas ka uued indikaatorid, mis annavad kasutajale märku, kui telefoni kaamera või mikrofon töötab.

Muuhulgas on ka uuendatud klaviatuur, kus on rohkem animeeritud emotikone ja stickereid.

Kuigi One UI 4 on praegu saadaval vaid Galaxy S21 seeriale, andis ettevõte teada, et peagi on uuendused saadaval ka paljudel teistel Galaxy S-, Note- ja A-seeria telefonidel, Samsungi varasematel volditavatel telefonidel ja tahvelarvutitel.

Pressiteates ei olnud kirjas täpset kuupäeva, millal uuendused välja tulevad. Küll aga oli täna korraks Samsung Members Korea rakenduses üleval uuenduste ajakava, mis peatselt eemaldati. Selle kohaselt võiksid saada Z Flip 3, Z Fold 3, S20- ja Note 20-seeria, Z Fold 2 ning Z Flip 5G uuenduse One UI 4-le detsembris ja vanemad volditavad telefonid, Note 10 ja S10 võiksid saada uuenduse järgmise aasta jaanuaris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.