Android

Androidi nutitelerid näitavad nüüd koduekraanil reklaame. Kuidas neist lahti saada?

Android TV saab muuta reklaamivabaks.Shutterstock

Rubriiki toetab

Google teatas kuu alguses, et Android TV nutitelerid hakkavad koduekraanil reklaame näitama ja nüüd paistab see olevat ka teoks saanud. Õnneks on reklaamidest lahti saamiseks lihtne, kuid ilmselt ajutine nipp.

Need, kelleni on jõudnud viimane Android TV uuendus, märkavad ilmselt, et koduekraani ülevale vasakusse nurka on reklaamid tekkinud. Enamjaolt on tegu sponsoreeritud sarja- või filmisoovitustega, mida Android pidevalt kuvab.

Google ei ütle küll ise välja, et tegu oleks otseselt reklaamidega (kasutatakse sõnapaari cinematic highlights), kuid need võtavad sellegipoolest koduekraanil parajalt ruumi ja võivad üsna tüütud olla.

Kes tahab aga reklaamidest lahti saada, siis selle jaoks jagab 9to5Google üht head nippi. Kõigepealt peab minema teleri seadetesse, kust tuleb otsida üles Apps ja kliki See All Apps. Sealt edasi vajuta Show System Apps ning leiad üles Android TV Home. Vali äpp ja vajuta Uninstall Updates. Pärast seda peab ka Google Play Store’i automaatsed uuendused välja lülitama.

Ilmselt ei lase aga Google uuendusi igavesti edasi lükata ja tuleb aeg, mil reklaamid muutuvad koduekraanil kohustuslikuks.

Android TV on üks populaarseimaid nutitelerite operatsioonisüsteeme ja enamjaolt on see paigaldatud Sony ja Philipsi teleritesse. Samsung ja LG kasutavad teleritel enda operatsioonisüsteeme.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.