Android

Apple’i Airtag saab Androidi rakenduse, et vältida teiste järele nuhkimist

Apple'i Airtage saavad nüüd hõlpsasti kasutada ka Androidi omanikud.Foto: Apple

Apple Airtag on 35 eurot maksev Bluetooth-träkker, mille saab panna erinevate esemete külge, mis tükivad lihtsasti ära kaduma. Nii saavad inimesed panna Airtagi näiteks oma võtmete külge, et need lihtsamini üles leida. Vahel kasutatakse seda võimalust aga ka kurjastiära.

Varasemalt said Apple’i kasutajad oma seadmele teadaande, kui nendega reisis kaasa tundmatu Airtag, kuid CNETi sõnul arvasid osad ajakirjanikud, et see meede pole piisav.

Sellepärast töötab Apple praegu Androidi rakenduse kallal, millega saavad Androidi kasutajad teada, kui nendega on kaasas võõras Airtag. See on vajalik, et vältida Airtagidega teiste järele nuhkimist.

Selline lähenemine aitab ka Androidi omanikel vältida nende järgi luuramist, kuid seda eeldusel, et nad viitsivad laadida rakenduse alla ainult sel eesmärgil, et pääseda potentsiaalsest “lutikast”.

Bluetooth trackerid ei ole midagi uut, kuid Airtag erineb teistest selle poolest, et kuulub Apple’i Find My võrgustikku, kuhu kuuluvad sajad miljonid Apple’i seadmed üle maailma. Hiljuti hakkasid võrgustikku lisanduma ka teiste firmade seadmed nagu jalgrattad ja kõrvaklapid. See aga teeb võrgustiku veelgi suuremaks ja robustsemaks.

Kui näiteks keegi kaotab ära võtmed, millel on küljes Airtag ja nende võtmete lähedusse satub Find My võrgustiku toega seade, saab võtmete õige omanik kohe teada nende asukoha.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.