Android

Avastus: OnePlus piirab meelega äppide kiirust, et telefoni akut säästa

OnePlus 9 Pro on firma viimane tippmudel.Foto: Shutterstock

USA tehnoloogiaajakirjanikud avastasid, et OnePlusi värskeima tipptelefoni võimsus jätab soovida, kuna firma piirab ise rakenduste kiirust.

Kõik algas sellest, kui tehnoloogiauudiste sait Anandtech viimast OnePlusi proovis ja kiiruseteste tegi. Selgus veider tõsiasi, et OnePlus 9 Pro sai erinevates kiirusetestides hulga väiksemad tulemused kui teiste tootjate tippmudelid.

Tulemusi peeti kummaliseks, sest kõik tippmudelid kasutavad sama Snapdragon 888 protsessorit ehk jõudluses ei tohiks nii suuri vahesid olla. OnePlus 9 Pro tulemused olid aga nii kehvad, et neid oleks võinud kõrvutada mõne eelmise aastakümne mudelitega.

Lähemal uurimisel selgus, et miskipärast lülitab OnePlus 9 Pro äppide avamisel teatud protsessori tuumad välja ja seetõttu on telefon 20-40% aeglasem, kui tegelikult Snapdragon 888 kiibistikuga mudel olema peaks. Kiirusepiirangust olid mõjutatud äpid nagu Chrome, Twitter, Zoom, WhatsApp, Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, Discord ja Firefox.

OnePlus kommenteeris, et äppide aeglustamise eesmärk on telefoni akut säästa ja hoida seda liialt kuumaks minemast. “Kuigi see võib kiirusetestis halvemaid tulemusi tähendada, on meie eesmärk pakkuda alati kõige sujuvamat kogemust,” ütles firma esindaja.

Anandtechi sõnul tavakasutaja ilmselt vahet ei märka, kuid Xiaomi Mi 11 ja Samsung Galaxy S21 Ultra mudelitega OnePlusi kõrvutades oli küll näha, et telefon on märksa aeglasem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.