Android

Blackberry tuleb taas: uus füüsilise klaviatuuriga nutitelefon näeb päevavalgust juba sellel aastal

blackberry.jpeg
Blackberry Passport

Kuigi paljud on Blackberry telefonitootjate nimekirjast juba maha kandnud, paistab, et nende aeg pole veel sugugi läbi. Käesoleval aastal jõuab Blackberry nime kandev füüsilise klaviatuuriga telefonimudel taas turule.

USAs Texase osariigis baseeruv Onward Mobility nimeline startup on partneriteks võtnud FIH Mobile’i ja Foxconni, neist viimane toodab telefone ka Apple’ile, ja kolmekesi koos tuuakse välja telefon, mille võtmesõnadeks on füüsiline klaviatuur, tipptasemel kaamerad ja 5G-ühendus.

Neljas oluline märksõna on turvalisus — selles osas tehakse koostööd küberkaitseettevõttega. Telefoni üheks sihtrühmaks ongi firmad, kelle jaoks on nutiseadmete turvalisus eriti kõrgel kohal.

Blackberry nimega telefon tuleb esmalt müügile USAs ning Euroopas, hiljem on plaanis see kättesaadavaks teha ka Aasia turgudel.

Onward Mobility tegevjuhi Peter Franklini sõnul peetakse telefonide turustamise osas klientide ja edasimüüjatega juba läbirääkimisi. Pikemas perspektiivis on firma otsustanud kogu tootmisprotsessi tuua USAsse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.