Android

Eestlaste lemmiktelefonide uuenduskuur: Samsungi A-seeria mudelitelt leiab nüüd mitu tippklassi omadust

Samsung A-seeria on pikalt operaatorite müügitopis esindatud olnud ja nüüd tutvustas firme kolme uut mudelit: Galaxy A52, Galaxy A52 5G ja Galaxy A72. Kõik mudelid tulevad uute kasulikke omadustega ning pakuvad mitmeid seni ainult tippmudelitel olnud funktsioone.

Üheks märksõnaks kõigi mudelite puhul on sujuv ekraan. Galaxy A52 ja A72 mudelitele on paigaldatud 90 Hz värskendussagedusega ekraanid, Galaxy A52 5G mudelilt leiab nüüd aga 120 Hz ekraanipaneeli. A52 mudelite ekraanid on 6,5 tollise ja 1080×2400 resolutsiooniga AMOLED ekraaniga, A72 saab 6,7 tollise ekraani.

Kõigil mudelitel on 6 GB RAM mälu, sisemälu suuruseks on 128 GB. Erinevalt Samsungi tippmudelitest on A-klassile alles jäetud ka võimalus mälukaarti kasutada ja sisemälu suurendada kuni 1 TB võrra. Kes lisa mälumahust ei hooli, saab lisa pesa kasutada teise SIM-kaardi tarvis.

Akud on A52 ja A52 5G mudelitel mahutavuseha 4500 mAh-d, suurem vend saab omale 5000 mAh suuruse aku. Kõik võimaldavad kuni 25 W kiirlaadimist.

Telefonidel tagumiselt küljelt leiab kokku neli kaamerat. Põhikaamera on 64 Mpx optilise pildistabilisaatoriga, ülilainurk kaamera on 12 Mpx, makrovõtete ja sügavusefekti jaoks on eraldi 5 Mpx kaamerad. A72 mudeli ainukeseks erinevuseks on sügavuskaamera asemel kasutusele võetud 8 Mpx telefoto kaamera. See võimaldab kasutada kuni 3-kordset optilist ja 30-kordset digitaalset suumi. A52 mudelitel on kasutusel 10-kordne suum.

S21 seerialt on üle toodud ka mõned kaamerate funktsioonid. Näiteks saavad kasutajad 4K resolutsioonis filmitud klippidest kaadreid välja võtta ja need eraldi piltidena salvestada ilma, et kvaliteet väheneks.

Samuti on pimedas pildistamiseks kasutusel eraldi öörežiim ning võimalus kasutada Scene Optimizer funktsiooni, mis analüüsin kaadris olevaid objekte ning kohandab vajadusel värve ja pilditöötlust.

Uued telefonid tulevad kõik karbist Android 11 versiooniga, millele on lubatud kolm aastat tarkvarauuendusi ning neli aastat turvauuendusi. Kõik mudelid on saanud ka IP67 klassi vee- ja tolmukindluse.

Uued telefonid on juba kaubandusvõrgus saadaval. A52 hinnaks on 349 eurot, A52 5G mudeli hinnaks 429 eurot ning A72 maksumuseks on 449 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.