Android

Ettevaatust: Androidi uus pahavara on maskeerunud telefonile uuendust pakkuvaks sõnumiks

FluBot nimeline pahavara on aktiivselt sihikule võtnud Androidi kasutajad ning üritab nende andmeid välja meelitada sõnumiga, mis soovitab oma telefoni uuendada SMS-i kaudu saadetud lingi kaudu.

Täpsemalt öeldakse kasutajale, et nende telefon võib olla just selle sama FluBot pahavara poolt nakatunud ning mure lahendamiseks on vajalik alla laadida turvauuendus.

Linki avades nakatumist kohe ei toimu, halba hakkab FluBot tegema siis, kui lingil olev äpp alla laadida. Lisaks kasutaja andmetele kogutakse kokku ka kasutaja kontaktid ning võidakse neilegi samasisuline sõnum saata.

PhoneArena veebileht kirjutab, et pahavara on liikvel üle maailma ning avastatud on see sellistes riikides nagu Jaapan, Austraalia, Šveits, Ungari, Hispaania, Saksamaa, Poola ja Suurbritannia.

Lisaks eelpool nimetatud meetodile võib FluBot maskeeruda ka paki kohale toimetamise sõnumiks. Samamoodi soovitatakse kasutajal alla laadida paki jälgimiseks mõeldud rakendus. Seega tasub enne lingi avamist rahulikult järgi mõelda, kas ka tegelikult on mõnda saadetist tulemas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.