Android

Google kuulutas välja uuenenud välimuse ja värske kiibiga Pixel 7 ja Pixel 7 Pro telefonid

Google Pixel 7 seeria koos Pixel Watchiga.Foto: Google

Google avalikustas äsja kaks uut telefoni, milleks on Pixel 7 ja kallim Pixel 7 Pro. Telefonidelt leiab uuendusi nii seest kui ka väljast, kuid põnevaimad värskendused on seotud kaameratarkvaraga.

Kujunduselt on Pixel 7 seeria oma eelkäijale suhteliselt sarnane: tavaline versioon on 6,3-tollise OLED-ekraaniga telefon, mille tagakülge ehib väljaulatuv “riba”, kus on omakorda kaameramoodul. Pro-versioon on pisut suurem (6,7 tolli) ja tagaküljel on kaks kaamerat.

Suurima uuendusena on telefonidel nüüd Google’i enda Tensor G2 kiip, mis toob lisaks kiirusele ja turvalisusele ka hulga uusi kaamerafunktsioone. Näiteks Photo Unblur, mis suudab järeltöötluses udused fotod teravaks teha – isegi fotod, mis pole tehtud selle telefoniga. Või siis Cinematic Blur funktsioon, mis laseb videote tagatausta udustada. Nüüd on Pixelitel ka eraldi kaamerafunktsioon makrofotode jaoks.

Kui kiip välja jätta, siis muus osas on riistvara enam-vähem sama, mis Google Pixel 6 seerial. Pixel 7 on küll pisut kompaktsem, kuid selle võrra on vähenenud ka aku mahutavus. Saab aga näha, kas see ka aku kestvusele reaalset mõju avaldab.

Pixel 7 maksab 649 eurot ja Pixel 7 Pro 899 eurot. Eestis Google neid telefone ametlikult ei müü, seega võib siinmail näha ilmselt pisut kallimat hinda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.