Android

Google Messages toetab nüüd iMessage’i emotikone

Uuendus aitab kõige rohkem neid, kes inglise keelt ei oska.Foto: Shutterstock

Google’i sõnumirakendusele liigub praegu uuendus, mis lubab Androidi kasutajatel näha iOSilt saadetud reaktsioone. Varasemalt nägid Androidi kasutajad reaktsioonide asemel eraldi real olevat teksti.

Eelmisel nädalal avastati rakenduse Google Messages beetaversioonist rida koodi, mille kohaselt pidi Google’i sõnumirakendus saama toetuse Apple’i iMessage’ist saadetud reaktsioonidele. Nüüd saavad kasutajad panna sõnumitele reaktsioone: pöial püsti, pöial alla, naer, süda, hüüumärk ja küsimärk. 9to5Google’i sõnul jõuab uuendus juba praegu inimeste telefonideni. 

Varasemalt nägid Androidi kasutajatajad iOSilt saadetud reaktsioonide asemel kirjalikku selgitust reaktsiooni olemusest, mitte emotikoni ennast. Näiteks, kui Apple’i kasutaja reageeris sõnumile naeruga, siis Google Messages’i kasutaja nägi seda: “[kontakti nimi] laughed at [terve sõnum, millele ta reageeris]”.

Uuendus aitab kõige rohkem neid, kes inglise keelt hästi ei oska. Kuna iPhone’id ei ole eestikeelsed, ei tule ka reaktsioonid eesti keeles. Suur eelis uuendusega on ka neil, kes suhtlesid Goolge’i sõnumirakendusega erinevates gruppides, kus sõnumite asemel võis hakata vestlus täituma erinevate reaktsioonide selgitustega.

Google’i RCS sõnumite protokoll lubab veel enam siduda operatsioonisüsteemide vahelist suhtlust ning tõsta turvalisust, lubades tuua ka võimaluse näha, millal teine kirjutab ning millal ta sõnumit nägi; otsast lõpuni krüptimise; läbi Wi-Fi sõnumite saatmise ja muud, kuid Apple ei ole veel midagi nende plaanide kohta öelnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.