Google Pixel telefonidega tehtud kuvatõmmistel avastati oluline turvanõrkus

Google Pixel telefonil leiti turvanõrkus.Foto: Shutterstock

Google Pixel nutitelefonidel avastati turvanõrkus, mis mõjutab seadmetega tehtud ja muudetud kuvatõmmiseid. Nimelt on siiani olnud võimalik korrigeeritud screenshot’e hiljem muuta ning potentsiaalselt paljastada seal peidetud detaile. 

Probleemi avastasid kaks programmeerijat, kes näitasid, kuidas Pixeli Markup rakenduses muudetud PNG-formaadis kuvatõmmiseid on võimalik osaliselt taastada ja näiteks mõni varjatud detail esile tuua.

Google parandas äsja nõrkuse, kuid sellest hoolimata on varasemad Markupiga muudetud pildid endiselt ohus. See mõjutab neid Pixeli omanikke, kes on oma screenshot’il varjanud ära näiteks mõne nime, näo või pangakaardi andmeid.

Ühe avastaja sõnul ilmnes see probleem juba viis aastat tagasi ning sai lahendatud alles nüüd. See tähendab aga, et internetis on praegu ohus poole kümnendi jagu Pixel telefonidega redigeeritud kuvatõmmiseid.

Avastajate sõnul ei mõjuta see nõrkus kõiki sotsiaalmeediakanaleid, kuid mõjutab näiteks Discordi, mis ei töötle üleslaetud pilte ümber.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.